Baumit Ratio Glatt L – gładka powierzchnia najwyższej jakości

Malowanie czy tapetowanie wnętrz pozwala odświeżyć i ożywić pomieszczenie. Warto jednak pamiętać o idealnie prostych i gładkich ścianach, które ułatwią prace remontowe. Lekki tynk gipsowy Baumit Ratio Glatt L zapewni gładką powierzchnię, którą można zaaranżować według własnych upodobań.

[a1l|Lekki tynk maszynowy Baumit Ratio Glatt L, fot. Baumit]

Równo, gładko – Ratio Glatt L firmy Baumit

Tynk Baumit Ratio Glatt L jest fabrycznie przygotowaną, suchą i lekką mieszanką gipsową do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych wewnątrz pomieszczeń. Lekki tynk jednowarstwowy Ratio Glatt L sprawdzi się w szczególności na dużych powierzchniach ścian i sufitów z cegły oraz pustaków. Warto podkreślić, że nanoszona przy pomocy agregatu tynkarskiego masa idealnie przylega do podłoża, a także wypełni delikatne rysy i ubytki. Mieszanka składająca się z gipsu, wapna budowlanego, piasku drobnoziarnistego oraz perlitu po wymieszaniu z wodą jest niezwykle łatwa i szybka w obórce, wysoce plastyczna oraz bardzo wydajna. Średnie zużycie materiału wynosi jedynie około 8 kg na m2 tynku o grubości 10mm. Dzięki temu, że Baumit Ratio Glatt L jest elastyczny i trwały, nie występuje zjawisko spękań skurczowych. Nałożenie materiału na powierzchnię gwarantuje otrzymanie idealnie gładkiej płaszczyzny, którą można pokrywać farbami, tapetami lub aranżować w dowolny inny sposób. Dodatkowo masę można także stosować na stropy, dzięki czemu uzyskamy równą powierzchnię sufitu ułatwiającą jego aranżację. Warto podkreślić, że tynk Baumit Ratio Glatt L jest przyjazny dla zdrowia i bardzo dobrze tolerowany przez ludzi. Naturalne właściwości stosowanego spoiwa gipsowego tworzą zdrowy mikroklimat ? regulując wilgotność w pomieszczeniach. Co więcej, tynk Baumit Ratio Glatt L zapewnia wysoką paroprzepuszczalność. Właściwości te powodują, że tynk gipsowy Baumit Ratio Glatt L idealnie nadaje się do wykończeniowych prac wnętrzarskich w budynkach mieszkalnych lub użyteczności publicznej, takich jak hotele, szpitale, przedszkola czy szkoły.

Idealnie gładkie i równe powierzchnie ułatwiają prace wykończeniowe i zdecydowanie poprawiają końcowy efekt dekoracji ścian i sufitów. Lekki tynk gipsowy Baumit Ratio Glatt L daje możliwość uzyskania płaszczyzny pozbawionej nierówności, którą można malować na dowolny kolor lub dekorować w wybrany sposób.

Udostępnij ten wpis

Post Comment