Bramy dla nowoczesnej architektury przemysłowej

Współczesne hale przemysłowe wyróżniają się nowoczesną architekturą i stanowią ważny element wizerunku firmy. Dlatego nowe przemysłowe bramy segmentowe Hörmann spełniają nie tylko surowe kryteria dotyczące codziennej eksploatacji, ale także wysokie wymagania estetyczne i architektoniczne. Wzornictwo tych bram określa przejrzystość: lekkie aluminiowe profile i duże przeszklenia.

Drzwi zewnętrzne - Bramy dla nowoczesnej architektury przemysłowej

Nowość w ofercie firmy Hörmann: brama ASR 40 wyróżnia się wąskimi profilami
i niewidocznymi łączeniami segmentów. Doskonale sprawdza się w nowoczesnych budynkach z dużymi przeszkleniami.

Więcej światła
Nowoczesna architektura coraz częściej wykorzystuje duże przeszklone powierzchnie jako element nadający budynkom lekkości i przejrzystości. Tym tendencjom odpowiada skonstruowana przez firmę Hörmann nowa przemysłowa brama segmentowa – ASR 40. Aluminiowe profile konstrukcji ramowej tej bramy mają jedynie 65 mm szerokości, a szczeliny dzielące przejścia między poszczególnymi segmentami są niewidoczne. Dzięki temu uzyskano większą powierzchnię przeszklenia, a brama sprawia wrażenie bardziej smukłej i eleganckiej. Zarówno konstrukcyjnie, jak i estetycznie wydaje się być monolitem.
Nowe przeszklenie Duratec® o grubości 26 milimetrów, bez przekładek dystansowych, zapewnia wysoką izolacyjność cieplną oraz powoduje, że światło dzienne niemal bez ograniczeń dociera do wnętrza hali. Ten rodzaj bramy doskonale sprawdza się w nowoczesnych budynkach z dużymi przeszklonymi fasadami.

 

Drzwi zewnętrzne - Bramy dla nowoczesnej architektury przemysłowej

Segment cokołowy z Micrograin?: Brama ASP 40 ma segment cokołowy wypełniony pianką poliuretanową. Nowe wykończenie powierzchni Micrograin? dodaje bramie szlachetnego rysu.

Z cokołem Micrograin?
Podobne cechy ma – oparta na tej samej konstrukcji ramowej co brama ASR ? nowa brama ASP 40. Segment cokołowy bramy ASP jest jednak wykonany ze stali i wypełniony pianką poliuretanową. Standardowo, najniższy segment oferowany jest z nowym wykończeniem powierzchni – Micrograin?. Charakteryzuje się ona falistymi, poziomymi przetłoczeniami wykonanymi w gładkiej stali, co pozwala osiągnąć interesującą grę świateł i cieni. Dzięki charakterystycznej liniowej strukturze powstaje, typowe dla nowoczesnej architektury, wrażenie prostoty i nowoczesności. Cokół bramy ASP 40 oferowany jest w trzech wysokościach: 500, 1 000 i 1 500 mm.
Powierzchnia cokołu w strukturze Micrograin?, profile z eloksalowanego aluminium, odporna na zarysowania powierzchnia Duratec® ? to wszystko daje wrażenie elegancji i powoduje, że brama ASP 40 harmonijnie komponuje się z fasadą budynku.

 

Drzwi zewnętrzne - Bramy dla nowoczesnej architektury przemysłowej

Spójna powierzchnia: brama segmentowa ALR 40 z przeszkleniem umieszczonym na profilach powstała z myślą o nowoczesnych budynkach przemysłowych i reprezentacyjnych obiektach użytkowych.

Ze zlicowanym przeszkleniem
Eleganckim elementem architektonicznym może też być przemysłowa brama segmentowa z przeszkleniem tworzącym jedną powierzchnię ? bez widocznych profili. Podstawą tej nowej konstrukcji firmy Hörmann jest brama ALR 40, do której przymocowano szyby całkowicie zakrywające profile. Dzięki temu udało się uzyskać spójną i optycznie niepodzieloną powierzchnię. Uzyskane w ten sposób zlicowane przeszklenie nawierzchniowe nadaje bramie zdecydowanego wyrazu i elegancji. Jednolity przeszklony front bramy stanowi atrakcyjne wykończenie fasady nowoczesnych budynków przemysłowych i reprezentacyjnych obiektów użytkowych. Brama ALR z przeszkleniem zakrywającym profile dostępna jest na zamówienie.

WARSTWY ? DACHY, ŚCIANY, IZOLACJE

Udostępnij ten wpis

Post Comment