Dzień Chłodnictwa z Ruukki

Ruukki to znany w Polsce i na świecie dostawca rozwiązań w zakresie budownictwa ze stali. Polscy odbiorcy doskonale znają pokrycia dachowe, konstrukcje stalowe i komponenty budowlane oferowane przez tę firmę. Wśród komponentów budowlanych szczególną popularnością cieszą się płyty warstwowe produkowane przez Ruukki Polska w Obornikach Wlkp. Nieustanny rozwój technologiczny i wnikliwe analizowanie potrzeb rynku powoduje, że oferta płyt warstwowych Ruukki jest coraz bogatsza, a możliwości ich zastosowania coraz szersze. Z myślą o klientach firma Ruukki Polska postanowiła organizować jednodniowe szkolenia poświęcone danej grupie produktów. Płyty warstwowe przeznaczone dla obiektów chłodniczych i przemysłu spożywczego były przedmiotem Dnia Chłodnictwa zorganizowanego w dniu 19 maja 2011 roku w Łodzi.

 

Spotkanie zgromadziło największych inwestorów, projektantów i firmy wykonawcze specjalizujące się w realizacji obiektów chłodniczych dla przemysłu spożywczego. O tym, jak nowocześnie i efektywnie budować mroźnie, chłodnie i inne obiekty dla przemysłu spożywczego opowiadali specjaliści z Ruukki.

Fot. Ruukki
Fot. Ruukki

Na początku swojej prezentacji dr Ryszard Kaczmarek, Manager Działu Obiektów Chłodniczych i Przemysłu Spożywczego Ruukki Polska sp. z o o. odwołał się do obowiązującej w krajach UE normy ISO 22 000:2007 regulującej kwestie Bezpieczeństwa Żywności. Norma ta zalicza budynki (obiekty) i ich otoczenia oraz funkcjonalność pomieszczeń, w których odbywa się przetwarzanie i przechowywanie produktów spożywczych do „… istotnych obszarów mających wpływ na bezpieczeństwo żywności”.

Fot. Ruukki
Fot. Ruukki

Przedstawiciele firm działających w branży chłodniczej przedstawili z kolei najnowsze rozwiązania instalacji chłodniczych. Wszystkie prezentacje skupiały się na aspektach praktycznych i bazowały na konkretnych przykładach realizacji obrazujących, w jaki sposób uniknąć problemów projektowych, montażowych i instalacyjnych. Formuła spotkania przewidywała także czas na dyskusje, podczas których goście mogli podzielić się swoimi doświadczeniami.

 

Fot. Ruukki
Fot. Ruukki

Płyty warstwowe stosowane jako elementy ścienne i stropowe obudowy zimnochronnej stacjonarnych obiektów chłodniczych i obiektów dla branży spożywczej obejmują płyty z oznaczeniem SP2E PU oraz SP2B PU. Płyty te składają się z dwóch okładzin z blachy stalowej oraz rdzenia konstrukcyjno-izolacyjnego wykonanego ze sztywnej, bezfreonowej, samogasnącej pianki poliuretanowej o bardzo dobrej izolacyjności cieplnej. Jako zewnętrzne wykończenie płyt, Ruukki oferuje różne opcje powłok. Charakteryzująca te płyty wysoka wartość oporu cieplnego zapewnia uzyskanie wymaganej izolacyjności termicznej ścian i stropów już przy blisko dwukrotnie mniejszych grubościach niż w przypadku innego rodzaju rdzeni. Zmniejsza to w istotny sposób koszty transportu i montażu.

Różnorodne wymagania dotyczące funkcji chłodni, czy zakładu przetwórczego, rodzaju przechowywanych produktów i technologii składowania powodują, że niezbędny staje się profesjonalny dobór rozwiązań i indywidualny projekt. Często znaczenie ma nie tylko stopień izolacyjności płyt, ale także odpowiednie dobranie odporności korozyjnej powłok i okładzin czy systemu uszczelnień. Kompleksowa usługa oferowana przez Ruukki, oprócz szerokiej gamy produktów, zawiera także wszechstronne konsultacje projektowe i montażowe, dzięki którym klient otrzymuje rozwiązanie idealnie dostosowane do jego potrzeb.

Fot. Ruukki
Fot. Ruukki

Prezentowane podczas Dnia Chłodnictwa płyty warstwowe Ruukki znalazły już zastosowanie w ponad 100 obiektów w kraju i na świecie. Użyto ich do obudowy m.in. chłodni składowych i dystrybucyjnych firmy PAGO, zakładu Spółdzielni Mleczarskiej LAZUR w Skalmierzycach czy sortowni i przechowalni warzyw PPHU Awex w Nowych Skalmierzycach. Zaawansowane parametry techniczne płyt warstwowych Ruukki, spełniające surowe normy sanitarno-higieniczne obowiązujące w przemyśle spożywczym, gwarantują bezproblemową i długotrwałą eksploatację obiektów. Zainteresowanie uczestników spotkania w Łodzi świadczy o tym, że proponowane przez Ruukki płyty warstwowe to produkt, który doskonale wypełnia istniejące na rynku zapotrzebowanie.

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment