Elewacja z blachy jak dzieło sztuki – kasetony elewacyjne

 

Projektując nowoczesne budynki architekci poszukają materiałów nie tylko trwałych i funkcjonalnych, ale też estetycznych – takich, które podkreślą wyjątkowy charakter konstrukcji. Wszystkie te cechy posiadają metalowe kasetony elewacyjne, doskonale wpisujące się we współczesne trendy architektoniczne.

Fasada z kasetonów elewacyjnych firmy Blachy Pruszyński. Fot. Blachy Pruszyński
Fasada z kasetonów elewacyjnych firmy Blachy Pruszyński. Fot. Blachy Pruszyński

Dostawcy pokryć blaszanych przyznają, że z roku na rok rośnie zainteresowanie klientów ofertą dotyczącą kasetonów elewacyjnych.
– Jest to niezwykle wdzięczny materiał choć wymagający dużej precyzji montażu. Pomijając wytrzymałość i funkcjonalność, daje on architektom swobodę w projektowaniu budynków. Kasetony elewacyjne można łączyć z wieloma innymi materiałami, takimi jak drewno, kamień, aluminium, szkło czy płyty fibrobetonowe – wyjaśnia Eliza Gissel, Kierownik Biura Technicznego firmy Blachy Pruszyński.

Kasetony elewacyjne. Fot. Blachy Pruszyński
Kasetony elewacyjne. Fot. Blachy Pruszyński

Zaletą kasetonów elewacyjnych jest również to, że produkowane są w różnych wymiarach oraz kształtach dostosowanych do konkretnej geometrii elewacji.

Ułatwia to projektantom dowolne modelowanie budynku. To samo dotyczy kolorystyki kasetonów.

Są dostępne w szerokiej palecie barw i różnorodnej  strukturze. Dużym zainteresowaniem cieszą się elementy w strukturze drewnopodobnej oraz imitacji kamienia naturalnego. Klienci mogą też wybierać rodzaj materiału użytego do wykonania kasetonów. Nie zawsze są to blachy ocynkowane i powlekane. W ofercie firmy Pruszyński występuje również stal nierdzewna, kwasoodporna, tytan-cynk, tytan-aluminium, blacha PRISMA, HPS  oraz miedź. Jest to  istotne dla inwestorów szczególnie dbających o estetykę stawianych budowli oraz wpisanie ich w otoczenie.

Kasetony elewacyjne produkowane są z formatek blachy przygotowanych  na podstawie specjalnej dokumentacji technicznej. Poprzez odpowiednie zaginanie krawędzi uzyskują wymaganą sztywność, a tym samym odporność na działanie obciążeń zewnętrznych. Jako materiał produkcyjny stosuje się najczęściej blachy ocynkowane powlekane o grubości od 1 do 1,5 mm lub blachę aluminiową o grubości od 1 do 3 mm. System mocowań kasetonów jest  tak opracowany, aby przy zachowaniu trwałości połączeń między poszczególnymi elementami zapewnić możliwie największą łatwość i szybkość montażu eliminując zbędne obróbki blacharskie.

Warto podkreślić, że firma Blachy Pruszyński nie skupia się tylko na produkcji materiału zgodnie z zamówieniem klienta, ale również  aktywnie  uczestniczy  w całym procesie budowlanym. Każda inwestycja jest wspierana przez grono specjalistów, którzy oferują pomoc zarówno w fazie projektu, jak również w trakcie realizacji inwestycji, pozostając z inwestorem lub wykonawcą do ostatniego jej etapu.

Publikacja: 29-11-2016

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment