Elewacje na start – konkurs Fasada Roku 2017

1 września wystartował konkurs o prestiżowy tytuł Fasada Roku 2017. Choć większości z nas ten dzień kojarzy się głównie z początkiem nowego roku szkolnego, tym razem pierwszy dzwonek usłyszała nie tylko brać uczniowska, lecz także… architekci, wykonawcy, inwestorzy, właściciele i zarządcy nieruchomości. 

 

„Fasada Roku 2017” to już jedenasta odsłona projektu organizowanego przez firmę Baumit, który na dobre zadomowił się w kalendarzu branży architektonicznej. Jego ideą jest docenianie elewacji jako elementu konstrukcyjnego wpływającego na prezencję samego budynku, ale również odgrywającego istotną rolę w kształtowaniu otaczającego nas krajobrazu. Duże zainteresowanie konkursem oraz znakomite autorytety zasiadające w gronie Jury świadczą o jego renomie, stanowiąc przy tym wyśmienitą motywację dla kreatywnych architektów i profesjonalistów z branży budowlanej do tworzenia coraz śmielszych projektów.

baumit_fasada_roku_2017_m

Celem Fasady Roku 2017 jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych rozwiązań stworzonych z wykorzystaniem kompletnej technologii Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Wśród pretendentów do tytułu mogą znaleźć się realizacje budowlane ukończone między 01.01.2017 r. a 31.12.2017 r. Elewacja musi być przy tym ukończona w 100% – łącznie z takimi elementami jak barierki bądź balustrady, tarasy, strefa cokołowa, a wszelkie wystające kable i druty muszą być zabudowane.

Jest konkurs, są nagrody

W tym roku zgłoszone obiekty mierzą się w następujących kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”„Budynek wielorodzinny nowy”„Budynek po termomodernizacji”„Budynek niemieszkalny nowy” i „Budynek zabytkowy po renowacji”. Laureaci pierwszego miejsca okrzyknięci zostaną Fasadą Roku 2017, a miłym dodatkiem do tytułu dla osoby zgłaszającej będzie nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł. O tym, komu uda się rozbić bank zdecyduje profesjonalne Jury. Eksperci związani na co dzień z branżą wezmą pod lupę zarówno walory architektoniczne i estetyczne zgłoszonych obiektów, jak również zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych czy w przypadku obiektów po renowacji – wykonanie prac z poszanowaniem ich historii. Ale to nie koniec! Zwycięzcy automatycznie wejdą do gry o wyższą stawkę, kwalifikując się do międzynarodowej edycji zmagań – Baumit Life Challenge, których finał odbędzie się w czerwcu 2018 r. w Bratysławie na Słowacji. Laureaci poszczególnych kategorii zostaną okrzyknięci Europejską Fasadą Roku i zainkasują po 6 600 .

Wszystko co trzeba zrobić by stanąć do rywalizacji na poziomie krajowym to wejść na stronę www.fasadaroku.pl i prawidłowo wypełnić elektroniczny formularz, pamiętając przy tym o załączeniu min. 5 zdjęć (min. 2400×1600 px) przedstawiających ogólny widok obiektu względem okolicy, wszystkie jego strony oraz detale wykonania zasadniczych partii wykończenia. W przypadku kategorii „budynek po termomodernizacji” i „budynek zabytkowy po renowacji”, pamiętajmy by dołączyć również fotografie sprzed prac remontowych. Kandydatury zbierane są do 31.12.2017 r.

 

Internauci mają głos

Tradycją już jest, że odrębny rozdział konkursu „Fasada Roku” piszą Internauci, typując swoich faworytów za pośrednictwem strony www.fasadaroku.pl. Każdy, poczynając od 01.10.2017 do 31.01.2018, ma do rozdysponowania 5 głosów (po jednym w każdej kategorii). Projekty, które zdobędą największe poparcie społeczności online zostaną uhonorowane „Wyróżnieniem Internautów”, natomiast dla osoby, której przynajmniej 3 typy pokryją się z decyzją Jury, firma Baumit przygotowała nagrodę rzeczową.

„Fasada Roku” od lat skupia na sobie uwagę świata architektury i budownictwa, spotykając się z licznym poparciem środowisk branżowych. Patronat honorowy nad 11-tą edycją konkursu objęła Fundacja Twórców Architektury.

Udostępnij ten wpis

Post Comment