Indywidualny styl budynku – Schüco Corona CT 70

Okna i drzwi balkonowe wykonane w technologii Schüco PCV, oprócz ochrony przed zimnem, hałasem i włamaniem, zapewniają także swobodę kształtowania wyglądu budynku. Bogaty wybór detali oraz szeroka gama kolorystyczna to oferta dla wszystkich tych inwestorów, którzy cenią sobie oryginalność w połączeniu z energooszczędnością.

Okna - Indywidualny styl budynku ? Schüco Corona CT 70

Schüco Corona CT 70 to linia okien PCV o wysokich parametrach termoizolacyjnych. To idealna propozycja dla wszystkich właścicieli domów i mieszkań, którzy ze względu na zmiany przepisów budowlanych i podniesienie standardów chcą doprowadzić do znacznych oszczędności energii cieplnej na ogrzewanie. Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej jest jednym z elementów termomodernizacji, którą w części refunduje państwo w postaci premii termomodernizacyjnej.
Redukcja kosztów remontu to jednak zaledwie początek poprawy komfortu finansowego. Montaż okien Schüco Corona CT 70 w przykładowym domu z lat 80 i 90- tych może zaowocować obniżeniem energii potrzebnej na ogrzewanie nawet o 16%. Wygoda mieszkania i ekonomika użytkowania obiektu to bezsprzecznie podstawowe zagadnienia. Niemniej jednak wygląd domu dla wielu jest także kwestią o dużym znaczeniu ? bo przecież charakter miejsca, w którym mieszkamy jest odzwierciedleniem naszych gustów i upodobań.

Okna - Indywidualny styl budynku ? Schüco Corona CT 70

Piękno dobrego standardu
Okna z serii Schüco Corona CT 70 charakteryzują się niewielką szerokością czołową i ciekawym wyglądem.
W przeciwieństwie do większości ciepłych profili, mają estetyczny, wąski wygląd, zaś w warstwie funkcjonalnej nie ograniczają dostępu światła do pomieszczeń. Pięciokomorowa konstrukcja profilu i głębokość zabudowy ramy, zwiększona do 70 mm, stanowią podstawę do zagwarantowania doskonałej ochrony cieplnej. W połączeniu z obwodowymi uszczelkami i oszkleniem termoizolacyjnym, uzyskuje się izolacyjność cieplną, jaką jeszcze przed kilkoma laty trudno byłoby sobie wyobrazić. Niskie wartości Uf od 1,3 W/m2K sprawiają, że okna te zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną wymaganą w przypadku budynków energooszczędnych, zarówno nowych jak i poddawanych renowacji i termomodernizacji, także w wersji antywłamaniowej o ile to potrzebne. Zewnętrzne powierzchnie skrzydeł mogą się charakteryzować różnymi stopniami zlicowania skrzydła względem ramy, przy optymalnej stabilności i ochronie cieplnej. Okna Schüco Corona CT 70 gwarantują wysoką izolacyjność akustyczną Rw do 44dB oraz znakomite parametry użytkowania związane z wodoszczelnością (do 1200 Pa, klasa E1200) i przenikaniem powietrza (klasa 4). Wysoka odporność produktów Schüco PCV na czynniki zewnętrzne oraz upływ czasu zostały zagwarantowane przez dobór najwyższej jakości materiałów. Szeroka paleta kolorów i oklein zapewniają swobodę kształtowania elewacji budynku. Wachlarz oklein drewnopodobnych, jak również możliwość zabarwienia profilu w masie nie ograniczają inwencji, a nawet zachęcają do eksperymentów z fakturą oraz barwą. Dzięki wysokiej jakości stosowanych materiałów okna Schüco w okleinie wyglądają jak drewniane, posiadając przy tym wszystkie zalety stolarki PCV.

Okna - Indywidualny styl budynku ? Schüco Corona CT 70

Schüco Corona CT 70 przemawia językiem architektury
Profile PCV na ogół kojarzą nam się z niewyszukaną linią wzorniczą. Modelując wymarzony dom nie musimy wcale wybierać pomiędzy funkcjonalnością standardowych, białych profili z płaską listwą przyszybową, a pięknem drewnianych okien. Technologia Schüco Corona CT 70 otwiera wybór trzech wersji wzorniczych skrzydła okiennego: Cava to propozycja dla miłośników zdecydowanych i wyrafinowanych form. Rondo reprezentuje delikatny, miękki kształt linii skrzydła, zaś Classic charakteryzuje się klasycznym i oszczędnym wzornictwem. Wybór jednak nie kończy się na kształcie profilu. Dobór szprosów, listew przyszybowych, możliwość zamontowania rolet czy wykonania skrzydła i ramy w innych kolorach daje możliwości uzyskania niepowtarzalnego efektu, zarówno pod względem dopasowania do elewacji jak i pomieszczeń w budynku. Dla inwestorów pragnących uzyskać formalny wygląd elewacji, stworzono wersję aluminiowo ? tworzywową Schüco Corona CT 70 PLUS. Zewnętrzne okładziny aluminiowe okien i drzwi mogą być anodowane lub lakierowane na dowolny kolor z palety RAL.
Technologia Schüco PCV pozwala na podkreślenie własnej oryginalności, poprzez możliwość modelowania elewacji, która automatycznie może stać się odbiciem naszego indywidualnego stylu przy spożytkowaniu bogatych cech funkcjonalnych produktu.

Fot.: Schueco

WARSTWY ? DACHY, ŚCIANY, IZOLACJE

Udostępnij ten wpis

Post Comment