Interbud 2010 – spowolnienia w budownictwie nie widać

Targi - Interbud 2010 - spowolnienia w budownictwie nie widać

Ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, 356 wystawców i przeszło 15 tysięcy odwiedzających ? tak w liczbach można podsumować targi Interbud, które odbyły się od 11 do 14 lutego w Łodzi. Są drugą, co do wielkości, imprezą wystawienniczą branży budowlanej w Polsce i największą skierowaną do inwestorów indywidualnych.

?Tradycja- Przyszłość ? Inwestycje? taka myśl przyświecała tegorocznej, siedemnastej już edycji Interbud. Targi pokazały, że branża budowlana poradziła sobie ze spowolnieniem, co podkreślał minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, oficjalnie uznając targi za otwarte.

Interbud 2010 to targi nowych technologii, dobrych emocji i pozytywnych energii. Targi, na których nie tylko handlowano lecz również rozmawiano o przyjaznym otoczeniu wokół domu, o nowoczesnych rozwiązaniach ułatwiających codzienne funkcjonowanie. – podsumował Paweł Babij, prezes Interservis sp. z o.o. , firmy organizującej targi – W tym roku zwiedzający są bardzo wymagający, z satysfakcją obserwowałem wysoki poziom prowadzonych rozmów z naszymi klientami. Targi Interbud integrują wystawców i środowisko budowlane. Wielkie zainteresowanie świadczy o tym, że budownictwo zawsze będzie ważną dziedziną polskiej gospodarki.

Takie firmy jak Zamek, Petecki czy Nasza Łazienka uczestniczą w targach co najmniej od dekady zaś ich przedstawiciele podkreślają, że Interbud to świetne miejsce do spotkań zarówno z klientami indywidualnymi jak i z biznesowymi partnerami. Wśród wystawców nie zabrakło także debiutantów, którzy zaskoczeni byli dużą ilością odwiedzających i nawiązanych kontaktów.

Po raz pierwszy organizator – Interservis sp. z o.o. ? udostępnił wystawcom dodatkową powierzchnię, gdzie mogli oni zaprezentować swoje nowości. Z możliwości tej skorzystało 12 firm, starannie przygotowując się do prezentacji. Pomysł organizatorów zyskał uznanie i wielu wystawców zadeklarowało chęć skorzystania z takiej formy promocji w przyszłym roku.

Nie zapomniano także o bezpieczeństwie budowlańców. W drugim dniu targów odbyło się otwarte spotkanie zorganizowane przez Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat w Łodzi. Przedstawiono na nim plan działań prewencyjno kontrolnych, mających na celu promocję standardów BHP na budowach, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo pracy na wysokościach i w wykopach. Ogłoszono także konkurs ?Bezpieczna budowa?, w którym wziąć udział mogą inwestorzy i pracodawcy.

Podobnych zagadnień dotyczyło porozumienie o współpracy głównego inspektora Nadzoru Budowlanego z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej. Celem współpracy jest wymiana informacji o zagrożeniach pożarowych i innych miejscowych zagrożeniach mogących spowodować katastrofę budowlaną oraz zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego.

Po raz szósty odbyło się Forum Budownictwa Wiejskiego, podczas którego spotkali się gospodarze, inwestorzy z terenów wiejskich ze specjalistami od finansów, wykonawstwa i technologii wiatrowej, odnawialnej, ubezpieczeń i bankowości.

Innym wydarzeniem towarzyszącym było Forum Wykonawców Budownictwa, zorganizowanie przez Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa, Regionalną Izbę Budownictwa w Łodzi oraz Interservis. Tematem były zagadnienia dotyczące małych i średnich przedsiębiorstw, bariery i trudności, które muszą pokonać związane z ustawą o zamówieniach publicznych.

W trakcie trwania Interbud odbyła się XII Konferencja Towarzystw Budownictwa Społecznego organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Towarzystw Budownictwa Społecznego, adresowana głównie do prezesów i członków rad nadzorczych TBS. Celem konferencji było zmierzenie się z trudnościami i problemami w zakresie finansowania.

Nowością tegorocznych targów było zwrócenie uwagi na rolę wizerunku i public relations w branży budowlanej, czego dotyczyły warsztaty prowadzone przez agencję Times Square Public Relations, skierowane do właścicieli, pracowników firm i zwiedzających targi.

http://interbud.interservis.pl

Udostępnij ten wpis

Post Comment