Jak zabezpieczyć na zimę wiaty, altany i ogrodowe tarasy?

Renowacja drewnianych elementów ogrodowej architektury

Balkony i tarasy - Jak zabezpieczyć na zimę wiaty, altany i ogrodowe tarasy?</p><br /><br /><p>
Piana montażowa Flexifoam. Fot. Soudal
Listopad to ostatnia chwila, aby zadbać o dobrą „kondycję” altan, wiat czy ogrodowych tarasów. Dzięki profesjonalnym pianom montażowym Soudal szybko i łatwo samodzielnie Aby zabezpieczyć drewniane elementy nie potrzeba fachowca. Można to zrobić szybko i łatwo samodzielnie, za pomocą profesjonalnych pian montażowych Soudal.

Zima to dla drewnianych konstrukcji jeden z najcięższych okresów w roku. Nieodpowiednio zabezpieczone, narażone są na działanie niekorzystnych, z punktu widzenia ich żywotności i estetyki, czynników, jak wilgoć, mikroorganizmy odpowiedzialne za pleśnie czy nawet owady. Nie warto zwlekać i jak najwcześniej przygotować drewniane elementy ogrodowej architektury na nadejście zimy. Podpowiadamy, jak zabrać się do pracy trzech prostych krokach.

Rozpoznanie i przygotowanie

Krok 1.: Przed rozpoczęciem renowacji, należy poszukać potencjalnych „punktów zapalnych”. W tym celu należy dokładnie obejrzeć każdą konstrukcję. Zwrócić uwagę na szpary i wolne przestrzenie, w których mogłaby się gromadzić woda albo, co gorsza, schronienie znalazłby owady.
W altanach zamkniętych sprawdzić należy dokładnie stan uszczelnienia drzwi, okien oraz stropów. Najlepiej zapisać sobie wszystkie miejsca, które wymagają zabezpieczenia, aby później dopasować do nich optymalny produkt.
Krok 2.: Kolejny krok to oczyszczenie z wszelkich zanieczyszczeń miejsca, które trzeba zabezpieczyć. Woda, drobne kamyki, piórka i zaschnięte liście mogą wypełniać wolne przestrzenie i zmniejszać skuteczność uszczelnienia.
Krok 3.: Pozostało już tylko udać się do najbliższego sklepu oferującego asortyment profesjonalnych materiałów, które znacznie ułatwią ci pracę. Jak wybrać właściwy produkt z całego asortymentu na półkach sklepowych? Najlepiej sięgnąć po sprawdzone produkty, takie jak marki Soudal, światowego lidera w produkcji wysokojakościowych pian montażowych nowej generacji.

Jak dobrać odpowiedni produkt do renowacji drewna?

Przyda się przygotowana wcześniej lista. W szerokim portfolio produktów Soudal bez problemu znaleźć można odpowiedni uszczelniacz. Pozostało już tylko sprawdzić właściwości polecanych produktów i dopasować je do swoich wymagań.

Piana montażowa Flexifoam – piana montażowo–uszczelniająca w nowatorskiej formule pistoletowej to gwarancja super elastyczności. Wysoka zdolność powrotu do pierwotnego kształtu – nawet po ściśnięciu o 75% i rozciągnięciu o 45% – sprawia, że materiał doskonale przylega do większości podłoży budowlanych takich jak cegła, beton, kamień, drewno, metal, powierzchnie szkliwione i tworzywa sztuczne. Flexifoam doskonale wypełnia ubytki, uszczelnia i zapewnia termiczną oraz akustyczną izolację.

Pistoletowa piana montażowa – sprawdzi się w trakcie prac, kiedy na dworze panują jeszcze dodatnie temperatury. Dzięki formule o obniżonej rozprężalności, pozwala na bezpieczne uszczelnianie nawet najbardziej delikatnych elementów. Piana charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do powierzchni drewnianych i drewnopodobnych. Wysoka wydajność i krótki czas utwardzania, ok. 60 minut, umożliwia szybką dalszą obróbkę. Co ważne, precyzyjna i oszczędna aplikacja pozwala także na przerwanie pracy w dowolnym momencie. Pianę z powodzeniem zastosować można jako uszczelniacz oraz izolator termiczny i akustyczny ścianek działowych, podłóg czy stropów.
W przypadku prac w niskich temperaturach do – 10°C, wykorzystaj drugi wariant piany montażowej ze specjalną „zimową” formułą. To dobre rozwiązanie na szybkie zabezpieczenie małej architektury jeszcze na początku sezonu zimowego.

Zadbaj o małą architekturę ogrodową już teraz, a zimą – w razie potrzeby – dokonasz jedynie drobnych poprawek. Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź www.soudal.pl oraz https://www.facebook.com/PolubiszRemont, gdzie znajdziesz dokładne opisy produktów, porady i przydatne filmy instruktażowe.

Pistoletowa piana montażowa
Opakowanie: puszka 750 ml

Piana montażowa Flexifoam
Opakowanie: puszka 750 ml

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment