Markiza pionowa VMZ Solar INNOWACJĄ ROKU 2016

Innowacyjne rozwiązanie firmy Fakro – markiza pionowa VMZ Solar – otrzymała tytuł „Innowacji Roku 2016”.

Markiza pionowa VMZ Solar. Fot. Fakro
Markiza pionowa VMZ Solar. Fot. Fakro

Celem programu jest promocja nowoczesnych, unikalnych i oryginalnych rozwiązań, produktów i usług, nowych lub w istotny sposób zmodyfikowanych, a także projektów o charakterze innowacyjnym. Ideą konkursu jest pokazanie integracji pomiędzy światem nauki a biznesu.

W ocenie zgłoszonych produktów Komisja Konkursowa uwzględniła następujące kryteria: niepowtarzalne właściwości innowacyjne produktu, usługi, projektu, użyteczność; jakość potwierdzona badaniami kompetentnych instytucji; bezpieczeństwo użytkownika.

Istotnym elementem mającym wpływ na pozytywną ocenę zgłoszonego produktu jest nowoczesna i innowacyjna technologia w zakresie dostępnych na polskim rynku markiz. Markiza pionowa VMZ Solar spełnia najbardziej zaawansowane parametry techniczne, które są pod każdym względem korzystne dla użytkownika produktu.

– Markiza VMZ to produkt przeznaczony do stolarki pionowej. Montaż odbywa się na zewnątrz budynku w oknach i drzwiach wykonanych z PVC, aluminium i drewna. Markiza umożliwia ochronę wnętrza pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem oraz pozwala na równomierny rozkład natężenia światła, poprawiając komfort osób przebywających w pomieszczeniu. Markiza chroni pomieszczenie przed nagrzewaniem do 8 razy lepiej w porównaniu z osłonami wewnętrznymi co w praktyce powoduje spadek temperatury wnętrza nawet do 10 stopni C. W chłodne dni markiza typu Solar automatycznie przechodzi w tzw. zimowy sposób działania. W słoneczną pogodę markiza automatycznie zwija się, umożliwiając napływ ciepłych promieni słońca pasywnie nagrzewając pomieszczenie. Wieczorem markiza jest automatycznie rozwijana chroniąc wnętrze przed stratami ciepła – wyjaśnia Wojciech Chronowski, manager produktu FAKRO.

Konkurs został zrealizowany pod patronatem Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacji Centrum Innowacji FIRE.

 

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment