Okładziny klinkierowe KESS

Wytwarza je firma Kess Isolierklinker w Bad Eilsen-Heessen. Stanowią one doskonałą ochronę elewacji przed przenikaniem zimna i wilgoci. „Oddychają”, ale równocześnie chronią mur przed zawilgoceniem. Zapewniają w pomieszczeniach mieszkalnych stabilny klimat w ciągu całego roku. Umożliwiają znaczną redukcję wydatków na ogrzewanie. Poza tym: stanowią trwałą ozdobę każdej elewacji.

Technologie - Okładziny klinkierowe  KESS
Technologie - Okładziny klinkierowe  KESS
Płyta elewacyjna KESS typu DF, w której „cegły” klinkierowe mają wymiary 5,2×24 cm.
Kilka przykładów gotowych elementów narożnych.

Izolacyjne płyty elewacyjne KESS produkowane są w formatach: 138,3×70 cm i 138,1×75,5 cm. Płyta składa się z podkładu izolacyjno-ocieplającego ze sztywnej pianki poliuretanowej grubości 43 mm lub 63 mm z naklejonymi na nią grubymi na 17 mm płytkami klinkierowymi (wyglądem przypominającymi cegłę ceramiczną), z których każda ma długość 24 cm a wysokość 5,2 cm, 6,5 cm lub 7,1 cm. Zewnętrznie całość przypomina mur z fugami 12–14 m. Waga jednej płyty wynosi 28 kg, a grubość całego pokrycia elewacji od 60 do 80 mm.

Technologie - Okładziny klinkierowe  KESS
Jeśli idzie o kolory i fakturę powierzchni, to klient ma w czym wybierać, a przedstawione na zdjęciach to tylko niektóre z propozycji.

Ten system pokrywania elewacji ma szereg niewątpliwych zalet. Na przykład: gdy płytę kładzie się na fasadzie z popękanym tynkiem lub jego drobnymi ubytkami, nie ma potrzeby ich uzupełnienia, bo płyta KESS wszystko szczelnie pokryje. Nie ma też kłopotów z montażem elewacji przy ościeżach okiennych, drzwiowych, wykuszach itp. Produkowane są też specjalne elementy narożne (nie tylko pod kątem 90°) oraz cała gama niewymiarowej wykończeniówki oraz kleje i zaprawy fugowe. Każdy wykwalifikowany rzemieślnik da sobie radę z całościowym pokryciem elewacji w tym systemie.

Technologie - Okładziny klinkierowe  KESS
Montaż jest szybki, łatwy i czysty:
1. zakładanie „szyny startowej”, żadne roboty ziemne ani fundamentowe nie są potrzebne,
2. na tej „szynie” opiera się płyta elewacyjna,
3. montaż elementów narożnych,
4 i 5. płyty mocuje się na murze za pomocą specjalnych dybli,
6. styki elementów łączy się za pomocą pianki.
7. łączenie styków pojedyńczymi „cegiełkami”,
8. na koniec całość trzeba w tradycyjny sposób zafugować firmową zaprawą.

Klinkierowe paski („cegiełki”) naklejane na płytę poliuretanową produkowane są w bardzo szerokiej gamie kolorów: od perłowobiałego, kremowego, żółtego i brązowego po czerwony, a wszystkie mają jeszcze po kilka odcieni. Jedne mają powierzchnię gładką, inne piaskowaną lub pofałdowaną w rozmaite desenie. Klient ma więc duże możliwości nie tylko solidnego ocieplenia fasady swojego domu, ale także nadania mu urody według własnego gustu.

(mer)
Zdjęcia: KESS

Udostępnij ten wpis

Post Comment