Szkolenia dla wykonawców branży budowlanej. Nowe centrum szkoleniowe ISOVER

Centrum szkoleniowe ISOVER w Gliwicach. Fot. ISOVER
Centrum szkoleniowe ISOVER w Gliwicach. Fot. ISOVER

Uczestnicy rynku budowlanego, zarówno przedsiębiorcy, jak i inwestorzy, coraz częściej podkreślają problem braku wykwalifikowanych fachowców, szczególnie takich którzy znają i wykorzystują w praktyce innowacyjne technologie, a także profesjonalnych szkoleń dla fachowców. Odpowiedzią na te apele jest pierwsze w Polsce profesjonalne Centrum Szkoleniowe, wybudowane w Gliwicach przez firmę ISOVER, renomowanego producenta izolacji.

Przyczyn deficytu fachowców na rynku budowlanym w Polsce należy doszukiwać się nie tylko w niewystarczającej ilości szkoleń praktycznych, a także w ich zbyt wysokich kosztach. Ponadto, coraz mniejszą popularnością cieszą się szkoły zawodowe, które jeszcze kilkanaście lat temu kształciły młodych fachowców. Niedobór wykwalifikowanej kadry ma także podłoże ekonomiczne – znaczna część wykonawców decyduje się na emigrację do krajów zachodnich, głównie na Wyspy Brytyjskie i do Niemiec, w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy.

Marek Kolarz, ekspert ISOVER, koordynator programu szkoleń. Fot. ISOVER
Marek Kolarz, ekspert ISOVER, koordynator programu szkoleń. Fot. ISOVER

Firma ISOVER zareagowała na tę lukę otwierając nowatorskie, profesjonalne Centrum Szkoleniowe ISOVER. – Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy sygnały od firm wykonawczych o braku dostatecznej ilości pracowników z odpowiednim doświadczeniem. Był to dla nas jeden z głównych impulsów do stworzenia miejsca, które przyczyni się do zmniejszenia skali tego problemu – zauważa Marek Kolarz, Kierownik Produktu ISOVER i koordynator programu szkoleń.

Centrum Szkoleniowe ISOVER za główny cel obrało sobie podnoszenie świadomości dotyczącej wprowadzanych na rynek rozwiązań z zakresu prawidłowego montażu izolacji, budownictwa energooszczędnego oraz bezpieczeństwa pracy wykonawców. Szkoląc firmy wykonawcze ISOVER oferuje im również możliwość nabycia wiedzy technicznej oraz umiejętności praktycznych w tym zakresie. – Brak doświadczonych fachowców postrzegamy jako istotną barierę w rozwoju rynku izolacji w Polsce, dlatego, otwierając Centrum Szkoleniowe ISOVER, zależało nam na podniesieniu poziomu wiedzy oraz umiejętności praktycznych, promowaniu najwyższych standardów jakości i zapewnieniu solidnego wsparcia naszym klientom – dodaje Benedykt Korduła, Dyrektor Marketingu ISOVER.

Centrum szkoleniowe ISOVER. Fot. ISOVER
Centrum szkoleniowe ISOVER. Fot. ISOVER

Program szkolenia w Centrum – w ramach jedno- lub dwudniowych zajęć – obejmuje szkolenie teoretyczne, zajęcia praktyczne oraz zapoznanie się z procesem produkcji materiałów ISOVER. Część teoretyczną prowadzą eksperci ISOVER, z kolei praktyczną trenerzy zewnętrzni, będący praktykami budowlanymi. Po odbyciu szkoleń firmy otrzymują certyfikat, który staje się wizytówką dla potencjalnych klientów. Taki dokument staje się również pomocną wskazówką dla przedsiębiorców poszukujących wykwalifikowanych fachowców.

Szkolenia odbywają się kilka razy w miesiącu. – W ubiegłym roku przeprowadziliśmy blisko 30 szkoleń, w których łącznie wzięło udział ponad 500 osób. W tym roku liczba ta z pewnością będzie większa. Uczestnikami są głównie partnerzy ISOVER – firmy dystrybucyjne, wykonawcze, projektanci czy studenci uczelni wyższych – podsumowuje Marek Kolarz. W cyklu szkoleniowym znajdują się nie tylko bloki tematyczne dotyczące m.in. budownictwa energooszczędnego, najnowszych technologii i bezpieczeństwa podczas pracy firm wykonawczych, ale także zajęcia przewidziane dla studentów wyższych uczelni współpracujących z ISOVER oraz szkół średnich o profilu budowlanym.

Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są m.in. przez Biuro Doradztwa Technicznego ISOVER, Regionalnych Doradców Technicznych, a od września także poprzez stronę www.isover.pl

Budynek Centrum Szkoleniowego ISOVER – konstrukcja i wyposażenie

Budynek Centrum Szkoleniowego ISOVER w Gliwicach posiada tradycyjny układ ścian konstrukcyjnych oraz zewnętrznych z ceramiki (cegły). Obiekt spełnia standardy Saint-Gobain Multi-Comfort dla tej kategorii budynków. Poza ponadnormatywnym dociepleniem wyposażony został m.in. w wentylację mechaniczną z rekuperacją, czy trójszybową energooszczędną stolarkę okienna. W trakcie budowy zastosowano produkty izolacyjne oraz folie ISOVER, a także produkty innych marek z Grupy Saint–Gobain Construction Products, jak np. płyty i gipsowo-kartonowe oraz ruszty Rigips, sufity podwieszane Ecophon, tynki i kleje Weber’a czy wspomniane trójszybowe zestawy Saint-Gobain Glass. Wewnątrz budynku, w części wystawowej, znajdują się w pełni wyposażone makiety wszystkich aplikacji budowlanych, w skali 1:1, z zastosowaniem produktów ISOVER. W części warsztatowej – makiety poszczególnych aplikacji do montażu produktów ISOVER (przeznaczone do ćwiczeń praktycznych dla uczestników szkoleń).
www.isover.pl

Udostępnij ten wpis

Post Comment