Targi 4INSULATION 2015 – podsumowanie

W dniach 25-26 listopada w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie odbyły się  Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION. Zaprezentowano szereg profesjonalnych rozwiązań dla sektora przemysłowego i energetycznego, w tym i nowości rynkowe. Podczas targów odbyła się II Konferencja HEAT not LOST oraz liczne seminaria i warsztaty. Miały też miejsce 6. Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych.

paroc-krakow-2-webTo już druga edycja targów 4INSULATION, które podobnie jak w zeszłym roku, stanowiły doskonałą okazję do zapoznania się z aktualną ofertą stale rozwijającego się rynku izolacji przemysłowych, a także zawarcia lub odświeżenia kontaktów biznesowych. Targi 4INSULATION, adresowane do szerokiego grona profesjonalistów z dziedziny izolacji, przedstawicieli firm sektora energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorów, konstruktorów, konserwatorów, projektantów i wykonawców instalacji, a także młodych osób kształcących się w zawodzie, powstały z myślą o rozwoju branży, m.in. w kontekście zadań, jakie przed Polską stawia unijna polityka energetyczna. Wydarzenie to, wspólnie z odbywającymi się jednocześnie Międzynarodowymi Targami Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® oraz Targami Efektywności Energetycznej w Przemyśle EFE, przyciągnęło rekordową liczbę wystawców i zwiedzających.

Organizatorzy targów zadbali o liczne atrakcje dla zwiedzających i wydarzenia towarzyszące. Goście imprezy mieli okazję wziąć udział m.in. w II Konferencji HEAT not LOST oraz licznych seminariach i warsztatach problemowych prowadzonych przez specjalistów z branży, obejrzeć pokazy montażu rusztowań i pracy wysokościowych, a także podziwiać fachowe umiejętności uczestników 6. Mistrzostw Polski Monterów Izolacji Przemysłowych. Główną atrakcją były jednak liczne prezentacje branżowe – wśród wystawców nie zabrakło producentów zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

VI Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych. Kraków
VI Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych. Kraków
Firma Paroc na targach 4INSULATION po raz pierwszy zaprezentowała nowy system izolacji rurociagów i urządzeń instalacyjnych na zewnątrz budynków - PAROC Pro Clad
Firma Paroc na targach 4INSULATION po raz pierwszy zaprezentowała system izolacji rurociagów i urządzeń instalacyjnych na zewnątrz budynków – PAROC Pro Clad

Wśród zaprezentowanych produktów i technologii izolacyjnych znalazło się wiele premier. Jedną z najciekawszych propozycji okazał się system PAROC Pro Clad – w pełni odporne na działanie warunków atmosferycznych i mechanicznych, systemowe rozwiązanie do izolacji rurociągów i urządzeń instalacyjnych usytuowanych na zewnątrz budynków. – System powstał w oparciu o szeroko zakrojone konsultacje ze środowiskiem inwestorskim, projektowym i wykonawczym. Fachowców poprosiliśmy o wskazanie cech, które ich zdaniempowinny charakteryzować optymalne rozwiązanie do zabezpieczania zewnętrznych instalacji przemysłowych – tłumaczy Robert Kotwas, Szef Wsparcia Sprzedaży Izolacji Technicznych w Paroc Polska. – To tylko jeden z przykładów tego, jak można tworzyć rozwiązania w oparciu o konkretne potrzeby. Podczas targów 4INSULATION mieliśmy doskonałą okazję, aby skonfrontować nasze produkty i technologie z wymogami profesjonalistów, wsłuchać się w postulaty rynku. Pomaga to optymalizować pracę przemysłu, co stanowi korzyść dla wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego – podsumowuje ekspert Paroc.

Fot. Paroc

Udostępnij ten wpis

Post Comment