Targi INTERBUD 2015: Budowa i remont bez obaw

Wydarzenia i Nowości - Targi INTERBUD 2015: Budowa i remont bez obaw

W dniach 27 lutego – 1 marca w Łodzi odbędą się targi INTERBUD 2015. W hali Expo – Łódź swoją ofertę zaprezentuje 312 wystawców z kraju i zagranicy. Materiały do budowy domów i remontowania mieszkań, wyposażenie wnętrz, instalacje sanitarne oraz okna i drzwi, w tym wiele nowości – to wszystko będzie można zobaczyć podczas tegorocznej edycji targów Interbud. W ramach targów odbędą się również spotkania, konferencje i warsztaty dla specjalistów, m.in. dwudniowy Salon Praktyki Dekarskiej oraz konferencja Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Zainteresowani budową domu z pomocą materiałów i porad dostępnych na targach Interbud będą mogli zaplanować cała inwestycję. Dowiedzieć się będzie można m.in. jak wybrać energooszczędne materiały, odpowiednią elewację i wyposażyć pomieszczenia. Dla remontujących przygotowano pokazy nowych rozwiązań, takich jak napinane sufity, kolekcje ceramiki, bezpieczne lustra oraz oświetlenie. Jedną z największych atrakcji łódzkich targów będzie ekspozycja kilkudziesięciu łazienek. Wśród nich zrealizowane już projekty przygotowane przez Janusza Kaniewskiego – najsłynniejszego polskiego designera, który stworzył między innymi linię samochodów Ferrari i zaprojektował stadion w Libii. Część ekspozycji będzie dostępna przed halą wystawienniczą, gdzie pokazane zostaną w całości drewniane domy, pokrycia dachowe oraz rozwiązania sanitarne. – INTERBUD jest drugim co do wielkości wydarzeniem branży budowlanej w Polsce – zauważa Paweł Babij, prezes spółki Interservis, która organizuje targi. Oprócz oferty dla indywidualnych inwestorów w trakcie Interbudu odbędzie się kilkanaście konferencji i spotkań specjalistów. Będą to m.in.: konferencja Towarzystw Budownictwa Społecznego, Salon Praktyki Dekarskiej, prezentacje targowe oraz warsztaty komputerowe.

Program targów dostępny jest na stronie organizatora pod adresemwww.interbud.interservis.pl/index.php?mod=page&id=1904

Porady ekspertów

Podczas targów architekci oraz dekoratorzy doradzą jak zaprojektować dom, dopasować i wyposażyć wnętrza. Opowiedzą na co zwrócić uwagę wybierając meble oraz w jaki sposób prowadzić ich renowację Zaprezentują także szklane elementy wystroju, kominki do każdego rodzaju pomieszczeń, czy przygotowywane pod wymiar żaluzje. Zasięgnąć będzie można porad specjalistów, dotyczących planowania i finansowania inwestycji, jak też poznać ofertę łódzkich developerów i biur nieruchomości posiadających gotowe już projekty domów albo serię domów do samodzielnego montażu.

Jak wybrać materiały i znaleźć fachowców?

Z badań przeprowadzonych przez Centrum Badań i Analiz Rynku – ASM wynika, że zaplanowanie i przeprowadzenie remontu kojarzone jest najczęściej z negatywnymi odczuciami. Dlatego podczas targowych prezentacji omówiony zostanie proces planowania oraz przeprowadzania remontu. Prawnicy zwrócą uwagę na zmieniające się przepisy i opiszą najważniejsze zagadnienia prawa budowlanego. Firma Obligo dla zwiedzających targi przygotowała karty uprawniające do wsparcia prawnego w prowadzeniu biznesu. Przedstawione będą też czynniki mające wpływ na wybór materiałów budowlanych, a wszyscy chętni będą mogli dowiedzieć się jak znaleźć dobrego dekarza.

Jak poprawić bilans energetyczny budynku?

Ogrzewanie pochłania nawet 70% energii dostarczanej do budynku, czy mieszkania. Według wystawców targów Interbud poprawa bilansu energetycznego jest możliwa niemal w każdy pomieszczeniu. Pomagają w tym prezentowane podczas budowlanej wystawy rozwiązania: ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, kotły gazowe oraz systemy ogrzewania nadmuchowego, które skutecznie mogą zastąpić grzejniki. Do oszczędzania energii przekonywać będą także producenci drewnianych materiałów budowlanych, ekologicznych cegieł i domów pasywnych, w których zapotrzebowanie na energię jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach.

Zielone dachy i całoroczne ogrody

Tłumienie hałasów, zapobieganie stratom ciepła i doskonałe miejsce wypoczynku to główne cechy zyskującej coraz większe zainteresowanie technologii, która polega na sadzeniu roślin na budynkach. Mowa o nich będzie podczas towarzyszącego targom VII Ogólnopolskiego Salonu Praktyki Dekarskiej. Zaplanowano także pokazy układania pokryć dachowych i akcesoriów oraz mistrzostwa sztuki dekarskiej. Oprócz specjalistów kładących dachy, swoją ofertę zaprezentują firmy ogrodnicze, które między innymi pokażą rozwiązania dotyczące przydomowej architektury.

Prezentacja multimedialna Nowego Centrum Łodzi

Jeszcze w tym roku w pełni zacznie funkcjonować Nowe Centrum Łodzi. Jesienią zostanie otwarty Dworzec Fabryczny, gdzie perony będą umieszczone 16 metrów pod ziemią. Pod koniec roku 2015 łodzianie będą mogli już korzystać z planetarium we wschodniej części kompleksu zabytkowej elektrociepłowni EC1. Zaplanowano także od-danie do użytku fragmentu zachodniego, w którym powstanie kompleks nauki i techniki. Między dworcem i EC1 na ponad 78 tysiącach metrów kwadratowych będą powierzchnie biurowe, nowe hotele oraz ponad 650 mieszkań. Podczas targów Interbud zwiedzający będą mogli poznać szczegóły inwestycji oraz zobaczyć wizualizację Nowego Centrum Łodzi. W tym specjalnej strefy kultury oraz dworca Łódź Fabryczna.

Zamek króla Maroko – ze Zduńskiej Woli

Łódzkie targi budownictwa to również spotkanie polskich firm, które z powodzeniem eksportują swoje produkty do krajów na całym świecie oraz prezentacja oferty globalnych koncernów prowadzących produkcję w Polsce. Podczas Interbudu będzie można zobaczyć powstające w Zduńskiej Woli ekologiczne materiały jakie posłużyły do budowy pałacu ro-dziny królewskiej w Maroku i licznych willi w Zjednoczonych Emiratach Arabski. Obecni w Łodzi będą także polscy producenci okien, którzy są światowymi liderami w tej dziedzinie. Wyprodukowane nad Wisłą okna i drzwi montowano w zamkach nad Loarą, a co drugie okno dachowe na świecie pochodzi z naszego kraju. Wśród innowacyjnych na skalę euro-pejską rozwiązań znajdą się także dachówki z masy kompozytowej oraz oczyszczalnie bio-logiczne. Te ostatnie podbijaj rynki na Litwie, Słowacji i w Rosji.

Na tegorocznych targach pojawi się wiele nowości.

Nowości targowe
 • Domy do samodzielnego montażu
  Seria domów “SOLINA” to połączenie wysokiej jakości produktu z przystępną ceną. Prefabrykowane elementy domów o specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, dostar-czane są na place budowy wraz z instrukcją montażu i niezbędnymi do jego przeprowa-dzenia materiałami złącznymi. Dostępne w kilku wariantach powierzchni i wykończenia.
  FUTURADOM, stoisko nr 32
 • Rewolucyjna butla gazowych – AmeriGas NANO
  Ultralekka, wygodna i supermodna butla gazowa nowej generacji. Bezpieczna w nowo-czesnej i estetycznej formie. Dzięki niewielkim rozmiarom i aż o 40% niższej wadze od tradycyjnych butli stalowych, doskonale sprawdza się w domu, na działce i w podróży. Wykonana w trójwarstwowej technologii z wykorzystaniem materiału TWINTEX jest este-tyczna, łatwa do transportu i superwytrzymała.
  AmeriGas –stoisko nr 69
 • Energooszczędne budownictwo mieszkaniowe
  Fiński “design” i naturalne, ekologiczne materiały sprawiają, że mieszkańcy domów Omatalo mają zapewniony pełen komfort i bezpieczeństwo, to energooszczędne budow-nictwo mieszkaniowe z elementów prefabrykowanych jest realizowane w klasie energe-tycznej A+. Przemysłowa produkcja elementów konstrukcyjnych pozwala na szybkie za-siedlenie budynku w terminie do 120 dni.
  Omatalo, stoisko nr 13
 • Ekologiczne ciepło w domu
  Bezemisyjny system grzewczy budynków metodą płaszczyznową, niskotemperaturową pozwala na wykorzystanie prostego telefonu komórkowego do sterowania i kontroli pra-cy ogrzewania poprzez komunikat SMS.
  Polarheat , stoisko nr 13
 • Wentylacja bez alergii
  Rekuperator onyx Premium to główny element systemu wentylacji nawiewno wywiew-nej z odzyskiem ciepła. Zapewnia ciągły dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń mieszkalnych, usuwając jednocześnie powietrze zużyte, redukując przy tym poziom dwutlenku węgla oraz wilgoci. Poprzez ciągłą filtrację zapobiega wszelkim reakcjom alergicznym, rozwojowi wirusów, bakterii i grzybów. Tryb automatyczny minimalizuje koszty wentylacji.
  WI-BUD, stoisko nr F-2
 • Mieszkania pod klucz
  Usługi budowlane na działkach powierzonych “od fundamentów po klucz” ze specjal-nym 5% upustem dla odwiedzających targi, Domy do sprzedaży i działki budowlane w promocyjnej cenie.
  Mieszkania DYNAMIX, stoisko nr 141
 • Ultraciepły pustak ceramiczny
  Energooszczędne, ekologiczne pustaki ceramiczne TERMOton P+W 25 DIAMENT, po-zwalają uzyskać niższe rachunki za ogrzewanie w budynkach z nich wznoszonych. Są trwałe, nie zawierają oraz nie emitują żadnych niebezpiecznych substancji. Są w pełni bezpieczne dla człowieka i tworzą budynki o zdrowym mikroklimacie.
  ZCB OWCZARY, stoisko nr 154
 • Ekologiczny kocioł SZTOKER
  Posiada automatyczny podajnik na paliwa stałe. Kocioł nie posiada palnika, lecz otwarte palenisko otoczone wymiennikiem ciepła.
  KOMIZ, stoisko nr 60
 • Pasywne jednoskrzydłowe okno obrotowe
  Bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, “super ciepłe” szyby, funkcja obrotowa pozwala na zbudowanie okna jednoskrzydłowego o dużych wymiarach, wykonane w profilu Extremo Eforte z energooszczędnym pakietem szklenia (czteroszybowym) z za-wiasem obrotowym HAUTAU TORNADO.
  IZOPLAST Sytemy okien i drzwi, stoisko nr 43
 • Nie tłukące się dachówki i gąsiory kompozytowe TiLeCo
  Są produkowane przy zastosowaniu innowacyjnej w Europie technologii wytwarzania masy kompozytowej. Nie różnią się wyglądem od dachówek ceramicznych i są lżejsze od nich o połowę. W przekroju mają jednolitą barwę i gładką powierzchnię. Nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym.
  TiLeCo, stoisko nr 133
 • Pompa ciepła wody basenowej
  Kompaktowe rozwiązanie pracujące przez cały okres kąpielowy z wykorzystaniem ciepła zawartego w powietrzu, jako odnawialnego źródła ciepła. Ekonomiczne i komfortowe urządzenie, łatwy montaż.
  KEKBUD, stoisko nr 35
 • Piana montażowa BORAMAX ENERGY SAVER 45
  Energooszczędna- przy jej użyciu możemy zmniejszyć straty ciepła z budynku ok. 60% (ma bardzo drobna strukturę zamkniętych komórek) charakteryzuje się dużą siłą wiązania. Produkt innowacyjny – zaprojektowany do techniki ciepłego montażu, wysoce wydajny, bardzo dobrze uszczelnia, wygłusza, izoluje i klei.
  SEVEN, stoisko nr 97
 • Pompa ciepła WPC, WPC COOL
  Pracująca na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia pasywnego bądź aktywnego. Posiada przystosowanie do pracy w systemach solan-ka/woda, produkująca c.w.u. do 60 C. Elementy obudowy ze stali cynkowej ogniwo.
  4ENERGY TOMIKA, stoisko nr 26
 • Oczyszczalnia nowej ery
  Reaktor biologiczny ZBS-4C wykonany jest w nowoczesnej technologii formowania rota-cyjnego z polietylenu. Oczyszczalnia działa w technologii sekwencyjnego reaktora biolo-gicznego i poprzez zastosowanie dodatkowego złoża biologicznego uzyskiwany jest wy-soki stopień oczyszczenia ścieków.
  WOBET- HYDRET, stoisko nr 41
 • Płaska blachodachówka modułowa Icopal Quadro
  Wykonana z blachy stalowej, z zabezpieczeniami antykorozyjnymi i powłokami orga-nicznymi. O nowoczesnym prostym kształcie, harmonizuje z najnowszymi trendami w ar-chitekturze. Wysoka jakość technologiczna, trwałość i walory estetyczne całego systemu dachowego. Ekstremalna odporność na warunki pogodowe. 30 lat imiennej Gwarancji Jakości Icopal.
  ICOPAL S.A, stoisko nr 132
 • Pompa ciepła nowej generacji
  Inwerterowa pompa ciepła powietrze/woda IVT AIR X to najwyższy współczynnik spraw-ności i najniższy poziom emisji dźwięku. Możliwość płynnej regulacji sprężarki i wentyla-tora, obudowa pompy ciepła jest jednocześnie izolacją dźwiękochłonną.
  SAPRO ENGINEERING, stoisko nr 33
 • Łatwy sposób na czyste fasady
  Mobilna stacja do czyszczenia QLEEN Disy przy użyciu wody zdemineralizowanej i nie-wielkiej ilości środków chemicznych wyczyści fasady, zadaszenia, instalacje solarne i szklane pochyłości. Jest wytrzymała, niezawodna i ekonomiczna.
  4ENERGY TOMIKA, stoisko nr 26

Źródło: INTERSERWIS

Udostępnij ten wpis

Post Comment