Termalica firmy Bruk-Bet – nowy gracz na rynku betonu komórkowego

Bruk-Bet? – wiodący polski producent kostki brukowej wprowadził do swojej oferty kompletny system budowy domów z betonu komórkowego – Termalica. Nowe bloczki posiadają jedne z najlepszych parametrów cieplnych spośród materiałów ściennych dostępnych obecnie na polskim rynku.

Beton komórkowy jest jednym z najbardziej popularnych materiałów do wznoszenia murów jedno- i wielowarstwowych. Charakteryzujące go wysoka izolacyjność cieplna, łatwość murowania oraz obróbki sprawiają, że zarówno inwestorzy indywidualni jak i deweloperzy coraz chętniej sięgają po lekkie, białe bloczki. Do grona dużych producentów materiałów z betonu komórkowego dołączyła znana dotąd z produkcji kostki brukowej i materiałów fasadowych firma Bruk-Bet? z Niecieczy k. Tarnowa. Jej najnowsze osiągnięcie to system budowy domów z betonu komórkowego Termalica. Wytwarzane w nowo otwartym zakładzie w Tarnowie prefabrykaty nie zawierają żadnych odpadów produkcyjnych i spełniają najwyższe normy techniczne stawiane producentom betonu komórkowego.

Kompletny system budowy domów

System Termalica firmy Bruk-Bet? składa się z bloczków z betonu komórkowego przeznaczonych do stawiania ścian jedno- i wielowarstwowych oraz dodatkowych elementów w postaci gotowych nadproży okiennych i drzwiowych oraz płytek. Dopełnienie oferty stanowią specjalistyczne narzędzia i zaprawy murarskie. Wszystkie bloczki Termalica posiadają jednakową wysokość (249mm) oraz długość (599mm). Ich duże rozmiary umożliwiają oszczędzenie czasu przy budowie domu i obniżenie kosztów robocizny – na 1 m2 ściany potrzeba jedynie 6,7 sztuk bloczków. W zależności od przeznaczenia można je wybrać spośród 7 szerokości – od 12 do 40 cm. Dostępne są w czterech klasach gęstości ? 300, 400, 600 i 650 kg/m3. Bloczki Termalica 300 i 400 mogą być stosowane do wznoszenia ścian jednowarstwowych, natomiast bloczki o wyższych gęstościach Termalica 600 i 650 z powodzeniem mogą być wykorzystywane do budowy ścian wielowarstwowych oraz ścian wewnętrznych nośnych i działowych.

Ściany jednowarstwowe - Termalica firmy Bruk-Bet<sup>?</sup> - nowy gracz na rynku betonu komórkowego

Fot. Bruk-Bet?

 

Energooszczędny dom bez docieplenia

Osiągnięte przez producenta parametry cieplne produktów należą do najlepszych na rynku. Bloczki Termalica 300 o grubości 40cm i gęstości 300 kg/m3 charakteryzują się współczynnikiem przewodzenia ciepła ? o wartości 0,075 W/mK, a współczynnik przenikania ciepła U wynosi jedynie 0,188 W/m2K.

– To jeden z najcieplejszych materiałów ściennych spośród produktów dostępnych na polskim rynku, który dodatkowo charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalnością ? podkreślaJarosław Kwaśniak, Product Manager z firmy Bruk-Bet?. – Tak dobre parametry izolacyjności termicznej powodują, że ściany z betonu komórkowego Termalica 300 i 400 nie wymagają dodatkowego docieplenia – tłumaczy Kwaśniak. – To oszczędność nie tylko na etapie budowy domu, ale także w trakcie jego eksploatacji ? w przyszłości zapłacimy niższe rachunki za ogrzewanie naszego domu.

Bloczki i coś więcej

Dostępne w systemie Termalica płytki stosowane są do ocieplania i obudowy elementów żelbetowych (np. wieńców), wznoszenia ścianek działowych, obudowy wanien lub budowy półek. Występują w 5 szerokościach ? od 5 do 10 cm, również w wersji ocieplonej wełną mineralną. Zastosowanie w konstrukcji domu nadproży Termalica gwarantuje uzyskanie jednorodnej powierzchni ściany oraz wyeliminowanie niepożądanych mostków termicznych. Nadproża mogą mieć postać płaskich beleczek zbrojonych lub elementów szalunkowych typu U.

– Budując dom trzeba też pomyśleć o solidnej podstawie – ciekawym uzupełnieniem systemu Termalica są betonowe pustaki szalunkowe do wznoszenia ścian piwnicznych i fundamentowych ? dodaje Jarosław Kwaśniak. – Nie wymagają one użycia zaprawy, a w porównaniu do tradycyjnych szalunków drewnianych pozwalają znacznie oszczędzić czas i pieniądze przeznaczone na budowę tych elementów konstrukcyjnych.

Ściany jednowarstwowe - Termalica firmy Bruk-Bet<sup>?</sup> - nowy gracz na rynku betonu komórkowego

Stoisko firmy Bruk-Bet na targach BUDMA w Poznaniu. Fot. Bruk-Bet?

Bloczki z betonu komórkowego firmy Bruk-Bet?zostały docenione podczas 19 edycji prestiżowych targów BUDMA w Poznaniu, gdzie otrzymały m.in.Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konkurencyjna cena i bardzo dobre parametry techniczne sprawiły, że w ciągu zaledwie trzech miesięcy od uruchomienia sprzedaży po system Termalica sięgnęło ponad 200 klientów. Wyjątkowo przychylne opinie specjalistów z branży budowlanej pozwalają sądzić, że Termalica stanie się jednym z chętniej wybieranych materiałów do wznoszenia ścian.

Więcej informacji na www.bruk-bet.pl oraz www.termalica.pl

* * *

O BRUK-BET?
Istniejąca od 1984 roku firma Bruk-Bet? jest jednym z czołowych producentów wyrobów betonowych w Polsce. Mocną pozycję wśród innych przedsiębiorstw z branży budowlanej zapewniła sobie produkując wysokiej klasy kostki brukowe. Jako pierwsza w kraju wprowadziła na rynek stylizowane kostki typu Stare Miasto?, postarzane kostki Antic?, wyroby Uni Split i Realit?. Obok dekoracyjnych kostek brukowych w asortymencie firmy znajdują się m.in. płyty z kamienia ciosanego, drewno ogrodowe, krawężniki, palisady, pustaki szalunkowe oraz elementy studni betonowych.
W 2010 roku firma Bruk-Bet? poszerzyła swoją ofertę o system budowy domów z betonu komórkowego Termalica. W skład systemu wchodzą: bloczki do wznoszenia ścian jedno i wielowarstwowych, nadproża okienne i drzwiowe, płytki do ocieplania i obudowy, zaprawy murarskie oraz narzędzia.
Firma Bruk-Bet? jest wielokrotnym zwycięzcą i laureatem konkursów branży budowlanej. Zdobyła m.in. pierwsze miejsce w konkursie Laur Klienta 2008 w kategorii ?Kostka brukowa? i ?Kostka dekoracyjna?. W 2010 roku firma Bruk-Bet? została dwukrotnie wyróżniona podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA w Poznaniu: medalem ACANTHUS AUREUS za stoisko najbardziej sprzyjające kampanii marketingowej oraz Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich za bloczki z betonu komórkowego Termalica.

Udostępnij ten wpis

Post Comment