Warsaw Build 2016 – już od środy w Warszawie

W środę 16 listopada 2016 r. rozpoczynają się IV Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2016 – wydarzenie dedykowane przedstawicielom branży budowlanej i inwestorom. Przez trzy dni odwiedzający warszawską halę EXPO XXI będą mogli z bliska zapoznać się z nowościami rynku materiałów budowlanych z kraju i zagranicy, poznać aktualne trendy wyposażenia wnętrz i porozmawiać z ekspertami.

Fot. Warsaw Build 2016
Fot. Warsaw Build 2016

Warsaw Build 2016 jest jedynym w regionie spotkaniem profesjonalistów branży budowlanej architektów, projektantów, producentów, firm budowlanych, dystrybutorów i inwestorów  przyciągającym tak liczne zainteresowanie kontrahentów zagranicznych. Udział w tegorocznej edycji zapowiedzieli przedstawiciele m.in. z Portugalii, Indii, Rosji, Hiszpanii, Chin, Niemiec, Turcji, Ukrainy i Włoch. Wystawcy zaprezentują innowacyjne rozwiązania i nowości produktowe: od materiałów izolacyjnych przez chemię i ceramikę budowlaną, wyroby z drewna, stolarkę drzwiową i okienną – po elementy wyposażenia wnętrz, w tym produkty wykończenia i wyposażenia łazienek. W specjalnej strefie prezentowane będą projekty artykułów wnętrzarskich niezależnych polskich projektantów oraz najciekawsze propozycje stolarki budowlanej.

Największe na Mazowszu spotkania branżowe Warsaw Build odbędą się w dniach 16-18.11.2016. Fot. Warsaw Build
Największe na Mazowszu spotkania branżowe Warsaw Build odbędą się w dniach 16-18.11.2016. Fot. Warsaw Build

Spotkania z ekspertami, konferencje i wykłady

Bogatą ofertę wystawienniczą targów uzupełnią prezentacje i panele, poświęcone zagadnieniom energooszczędności w budownictwie, zmianom w prawie budowlanym, modernizacji budynków czy aranżacji małych przestrzeni. W programie m.in.:

  • Konferencja: Zdrowie i produktywność w zielonych budynkach (Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC)
  • Konferencja: BIM dla wnętrz – warsztaty dedykowane nowoczesnej technologii w procesach aranżacji wnętrz (BIM Klaster)
  • Rodzaje certyfikacji wielokryterialnych w Polsce oraz ich zastosowanie. (PLGBC)
  • Trendy rynkowe i innowacyjne rozwiązania na rynku stolarki w Polsce (Stolarka VIP)
  • Efektywność energetyczna w budownictwie – problematyka, korzyści, ograniczenia (NAPE, Fundacja Poszanowania Energii)
  • Standardy pasywne w budynkach użyteczności publicznej, koszty budowy i 90% niższe koszty eksploatacji budynków (Klaster Zrównoważona Infrastruktura).
  • Wręczenie nagród zwycięzcom konkursów – DiamentyStolarki, Diamenty Designu, Diamenty Innowacji
  • Nowelizacja Prawa zamówień publicznych dla budownictwa (SMW Legal Stolarski)
  • Jak uzyskać zgodę budowlaną – ostatnie zmiany i najczęstsze problemy(Fundacja “Wszechnicy Budowlanej”)
  • Aranżacja małego mieszkania – jak zaprojektować funkcjonalne wnętrze (Krzysztof Ziółkowski).

Szczegółowy program dostępny na stronie http://www.warsawbuild.pl.

Równolegle odbywać się będzie II edycja międzynarodowych targów Aquatherm Warsaw – prezentujących najnowsze trendy w zakresie rozwiązań wodno-kanalizacyjnych, technologii grzewczo-chłodniczych, wewnętrznych instalacji sanitarnych, saun i basenów.

Wstęp na targi i wydarzenia towarzyszące jest wolny! Wymagana wcześniejsza rejestracja na stronie: http://www.warsawbuild.pl/Dla-Odwiedzajacych/Rejestracja-odwiedzajacych.aspx.

 

Informacje praktyczne:

Miejsce Targów:

EXPO XXI Warszawa, ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14 01-222 Warszawa

Godziny otwarcia: 

16 listopada 2016, godz. 10:00-17:30

17 listopada 2016, godz. 10:00-17:30

18 listopada 2016, godz. 10:00-15:00

 


Organizatorem Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build jest Lentewenc Sp. z o.o., będąca częścią brytyjskiej ITE Group, która od ponad 20 lat specjalizuje się w organizacji targów i konferencji w kluczowych sektorach przemysłu na świecie. W Polsce realizuje działania w sektorach, takich jak budownictwo, wykończenie wnętrz, sprzęt medyczny, farmacja, transport i logistyka, przemysł spożywczy. Organizowane przez Lentewenc targi są spotkaniami branżowymi B2B, skupiającymi polskie i zagraniczne firmy. Organizowane dotychczas wydarzenia to: Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE – Hospital, Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie TransPoland, Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów WorldFood Warsaw, Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build, Międzynarodowe Targi Systemów Grzewczych, Wentylacji, Klimatyzacji, Systemów Wodnych, Sanitarnych i Basenów Aquatherm Warsaw.

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment