Wielka wojna z małą kroplą

Fundamenty - Wielka wojna z małą kroplą

Walka z wilgocią w budynkach jest trudna i często bardzo kosztowna. Dlatego o zabezpieczeniu ścian i fundamentów przed wszędobylskimi cząsteczkami wody trzeba zadbać już na etapie projektowania a później budowy domu. W stawianiu barykady niechcianej wilgoci pomogą nowe produkty do hydroizolacji Ceresit.

Skutki braku, lub źle wykonanych izolacji są nieprzyjemne dla mieszkańców i …ich portfeli. Przez wilgotne ściany uchodzi więcej ciepła niż przez prawidłowo osuszone, rosną więc koszty ogrzewania. Koszty naprawy izolacji często przewyższają wartość jej wykonania…Na widoczne gołym okiem, a niebezpieczne dla zdrowia objawy zawilgocenia też nie trzeba długo czekać – grzyby, pleśnie i roztocza potrzebują czasem tylko kilku godzin, żeby na stałe zadomowić się pod naszym dachem. Najlepsza metodą na wilgoć, jest… nie wpuszczenie jej do domu, czyli dobra hydroizolacja budynku. W prawidłowym zabezpieczeniu fundamentów, ścian i dachu pomóc mogą 3 nowe materiały Ceresit:

Ceresit CP 10 “Dysbit”- to wodochronna, emulsyjna izolacja bitumiczna do izolowania powierzchni pionowych i poziomych. Charakteryzuje ją bardzo dobra przyczepność do podłoża, jest odporna na działanie czynników atmosferycznych i nie zawiera rozpuszczalników. Dobre parametry techniczne produktu idą w parze z niskim zużyciem. Ceresit CP 10 świetnie sprawdza się jako materiał do izolowania tynków i betonów przed wilgocią gruntową. Może być również stosowana do wykonywania przeciwwilgociowych izolacji fundamentów i murów fundamentowych. Zaleca się ją także do renowacji i konserwacji pokryć dachowych, wykonywania bezspoinowych pokryć dachowych zbrojonych tkaninami technicznymi oraz na podkładzie z jednej warstwy papy. Można ja stosować na zewnątrz i wewnątrz budynków. Jest materiałem gotowym do użycia.

Zużycie – od 0,2 kg/m2 – do 0,5 kg/m2
Cena – opakowanie 10 kg – 26 zł + 22 %VAT

Ceresit CP 17 – to rozpuszczalnikowa powłoka bitumiczna do izolowania pionowych i poziomych powierzchni. Masa CP 17 służy do izolowania tynków i betonów przed wilgocią gruntową. Można ją stosować do wykonywania przeciwwilgociowych izolacji fundamentów i murów fundamentowych. dobrze sprawdza się także jako materiał do przyklejania papy asfaltowej do podłoża betonowego, sklejania warstw papy asfaltowej przy wykonywaniu izolacji wielowarstwowej oraz renowacji starych dachów pokrytych papą. W momencie nałożenia kilku warstw powłoki z przekładką z tkaniny technicznej chroni przed wodą pod ciśnieniem. Nowy produkt posiada bardzo dobrą przyczepność do papy, betonu i cegły i jest odporny na czynniki atmosferyczne.

Zużycie – od 0,4 – do 0,7 l/m2 w zależności od równości podłoża
Opakowanie 10 l gotowego do użycia produktu – 37 zł + 22% VAT

Ceresit CP 16 – to rozpuszczalnikowy grunt bitumiczny, który może być stosowany jako grunt pod CP 17.

Preparat służy do gruntowania tynków, betonów, murów i jastrychów przed nakładaniem właściwej izolacji asfaltowej. Znajduje także zastosowanie przy konserwacji skorodowanych powierzchni betonowych (przeciwdziała dalszemu rozwojowi procesu korozji). Ceresit CP 16 zwiększa przyczepność podłoży, posiada bardzo dobre właściwości penetrujące w głąb izolowanych powierzchni. Produkt ma bardzo dobrą przyczepność do betonu i cegły, charakteryzuje się niskim zużyciem, jest preparatem przyjaznym wykonawcy – czas schnięcia wynosi zaledwie 12 godzin a zużycie około 0,3l/m2. Materiał jest odporny na czynniki atmosferyczne.

Opakowanie 10 l gotowego do użycia produktu – 39 zł + 22% VAT

Zobacz więcej na stronie: www.abc-izolacje.pl w dziale fundamenty

Udostępnij ten wpis

Post Comment