Domalux wsparł Mistrzów Parkietu

Wydarzenia i Nowości - Domalux wsparł Mistrzów Parkietu
X Mistrzostwa Europy Młodych Parkieciarzy. Dawid Szylar (I miejsce) – z prawej i Michał Łuka (II miejsce). Fot. Domalux
W dniach 14-18 maja w Czeskich Budziejowicach reprezentanci Polski zdobyli dwa pierwsze miejsca w X Mistrzostwach Europy Młodych Parkieciarzy. Dawida Szylara (I miejsce) oraz Michała Łukę (II miejsce) sponsorowała marka Domalux (PPG Deco Polska).

X Mistrzostwa Europy Młodych Parkieciarzy zakończyły się wielkim sukcesem polskiego parkieciarstwa i rodzimej branży podłogowej – Polacy pokonali reprezentantów z 10 krajów. Dawid Szylar, 17-latek z Markowej (Podkarpackie), wywalczył tytuł Mistrza Europy Młodych Parkieciarzy, natomiast Michał Łuka, 25-latek z Pruszcza Gdańskiego, został wicemistrzem. Wyjazd polskiej reprezentacji na targi Hobby – Czeskie Budziejowice, podczas których odbyły się zawody, zorganizowało Stowarzyszenie „Parkieciarze Polscy”.

Mistrzostwa Młodych Parkieciarzy odbywają się co dwa lata pod egidą Europejskiego Stowarzyszenia Wspierającego Kształcenie i Doskonalenie Techniki Parkieciarskiej EUFA P+F. Polscy, utalentowani parkieciarze uczestniczą w zawodach od czternastu lat. Tegoroczni uczestnicy Mistrzostw Europy – Michał Łuka i Dawid Szylar – zostali wyłonieni przez Stowarzyszenie „Parkieciarze Polscy”, podczas Mistrzostw Polski Młodych Parkieciarzy. Szefem reprezentacji był Dariusz Kozera, opiekunem technicznym Łukasz Kenio, natomiast Jurorem i doradcą Piotr Pióro. Młodych zwycięzców sponsorowała marka Domalux (PPG Deco Polska).

– Z radością zgodziliśmy się przyłączyć do wsparcia Polskiej Reprezentacji na X Mistrzostwa Europy Młodych Parkieciarzy, ponieważ głównym celem zawodów jest integracja środowiska i promocja profesjonalnych technik parkieciarskich – mówi Aldona Słapa, Brand Manager marki Domalux.– Zaangażowanie w tego typu przedsięwzięcia to część naszej strategii. Marka Domalux jest przecież od wielu lat jedną z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych w branży, nie mogło więc zabraknąć jej na zawodach o międzynarodowej randze, wspierających młode talenty – uzupełnia Aldona Słapa.

* * *

Marka Domalux, której początki sięgają 1991 roku, jest własnością firmy PPG Deco Polska – wiodącego producenta farb i lakierów na rynku polskim. Ofertę produktową marki tworzą nowoczesne lakiery ochronno-dekoracyjne do podłóg z różnych gatunków drewna, materiałów drewnianych i drewnopochodnych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Udostępnij ten wpis

Post Comment