System solarny Schüco ProSol TF+ – elektryzujaca premiera

Fasady - Elektryzująca premiera systemu Schüco ProSol TF+
Pakiet szyby zespolonej z przeziernym modułem ProSol TF+ zintegrowany z fasadą pasywną FW 50+.SI. Fot. Schüco

Wielowarstwowe moduły fotowoltaiczne nowej generacji Schüco ProSol TF+ wyróżniające się czarnym, lśniącym wyglądem i ponadprzeciętną wydajnością, od kwietnia wzbogacą ofertę systemów solarnych Schüco Nowa seria otwiera niedostępne dotąd możliwości projektowe, zarówno pod kątem kształtowania architektury budynku, jak i efektywności energetycznej.

Ponad 40% rocznego zapotrzebowania na energię przypada na budynki. To ogromny potencjał oszczędności, który musi być brany pod uwagę przy projektowaniu – nie tylko pod kątem oszczędzania, lecz również generowania energii. Ogromny wpływ na ostateczny bilans energetyczny ma powłoka budynku, która może jednocześnie oszczędzać energię cieplną i generować energię elektryczną z promieniowania słonecznego. Nowe standardy w dziedzinie zrównoważonej architektury wyznaczają rozwiązania fotowoltaiczne Schüco ProSol TF+. Od zewnątrz moduły zwracają uwagę lśniącym, ciemnym designem. Olśniewająca estetyka systemu to zasługa wysokoefektywnej, wielowarstwowej budowy. Moduły okienno-fasadowe Schüco ProSol TF+ są dostępne w najszerszej dostępnej gamie rozmiarowej i pięciu stopniach przezierności. Daje to jeszcze większe możliwości kształtowania przeszklonej architektury, łącznie z maksymalnie przeziernymi fasadami dającymi doskonały widok na zewnątrz. Innowacyjna technologia gwarantuje 30% więcej uzysków w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań cienkowarstwowych, dzięki jeszcze skuteczniejszemu wykorzystaniu światła rozproszonego.

Fasady - Elektryzująca premiera systemu Schüco ProSol TF+
Fasada zintegrowana z modułami nieprzeziernymi. Fot. Schüco

Słoneczne horyzonty architektury

Moduły z serii Schüco ProSol TF+ pozwalają na projektowanie eleganckich, czarnych konstrukcji fasadowych o spójnym wyglądzie. Intensywną głębię barwy uzyskano dzięki zastosowaniu dwóch warstw krzemu – amorficznego i mikrokrystalicznego, które połączone razem wykorzystują znacznie szersze spektrum światła. Duży wybór stopni przezierności, od modułów całkowicie nieprzeziernych aż po częściowo przezierne w stopniu od 5% do 25% co 5%, pozwala dostosować wygląd poszczególnych elementów fasady do indywidualnej wizji projektanta. Szeroki i elastyczny zakres rozmiarowy modułów, od 200 x 300 mm aż do 2200 x 2600 mm, otwiera różnorodne możliwości kompozycyjne. Funkcjonalny system Schüco ProSol TF+ może być harmonijnie łączony z fasadami wentylowanymi, niewentylowanymi, świetlikami dachowymi oraz oknami i drzwiami Schüco. W przypadku modułów łączonych wielkość pojedynczych elementów okienno-fasadowych może wynosić nawet 2000 x 4000 mm, co umożliwia swobodne projektowanie wielkopowierzchniowych konstrukcji fasadowych.

Fasady - Elektryzująca premiera systemu Schüco ProSol TF+
Budowa modułu Schüco ProSol TF+. Fot. Schüco

Przełom w dziedzinie wydajności

Wielowarstwowa technologia Schüco ProSol TF+, bazująca na kombinacji dwóch rodzajów krzemu – amorficznego i mikrokrystalicznego, umożliwia jeszcze efektywniejsze wykorzystanie krótkofalowego spektrum światła, jakie występuje podczas zachmurzenia lub zmierzchu. Szyba solarna z powłoką TCO o grubości 3.2 mm zapewnia efektywną ochronę modułu a zarazem maksymalną przepuszczalność światła. Elementy konstrukcyjne zostały trwale złączone za pomocą specjalnej folii laminowanej. Pojedynczy moduł posiada minimalną grubość zaledwie 8 mm. W optymalnych warunkach moduły mogą wykazywać uzyski solarne nawet na poziomie 80 Wp/m². Praca układu jest niezależna od wysokich temperatur roboczych czy nawet częściowego zacienienia absorbera, co pozwala generować energię przez cały rok.

Moduły okienne i fasadowe Schüco ProSol TF+

Moduły fotowoltaiczne z serii ProSol TF+ pozwalają na projektowanie eleganckich, czarnych konstrukcji fasadowych i okiennych o harmonijnym wyglądzie. Szerokie spektrum stopni przezierności, od modułów całkowicie nieprzeziernych aż po częściowo przezierne od 5% do 25%, pozwala dostosować wygląd poszczególnych elementów fasady do indywidualnej wizji projektanta. Intensywną głębię barwy uzyskano dzięki zastosowaniu dwóch warstw krzemu – amorficznego i mikrokrystalicznego, które w połączeniu wykorzystują znacznie szersze spektrum światła. Moduły wielowarstwowe, gwarantują nawet o 30% większą wydajność w porównaniu z tradycyjnymi technologiami cienkowarstwowymi. W optymalnych warunkach pojedynczy element może wykazywać uzyski solarne nawet na poziomie 80 Wp/m². Wydajna praca układu jest niezależna od wysokich temperatur roboczych czy nawet częściowego zacienienia absorbera. Bogaty i elastyczny zakres wymiarowy modułów, od 200 x 300 mm aż do 2200 x 2600 mm, otwiera szerokie możliwości komponowania systemu z różnymi elementami fasady. W przypadku modułów łączonych wielkość pojedynczych elementów okienno-fasadowych może wynosić nawet 2000 x 4000 mm, co umożliwia swobodne projektowanie wielkopowierzchniowych konstrukcji fasadowych.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie: www.schueco.pl

* * *

Schüco – Zielona Technologia dla Błękitnej Planety

Oznacza to czystą energię z okien i systemów solarnych oraz wkład Schüco w ochronę środowiska dzięki zastosowaniu przyszłościowych powłok budynków. Dokładniej mówiąc, Energy3 to: oszczędzanie energii – pozyskiwanie energii – zarządzanie energią. Systemy okienne i fasady firmy Schüco o optymalnej izolacyjności cieplnej nie tylko oszczędzają energię, lecz również pozyskują ją dzięki wydajnym systemom solarnym. W rezultacie powstaje nadwyżka energii, którą można efektywnie wykorzystać dzięki inteligentnemu zarządzaniu. Umiejętne gospodarowanie energią odnosi się zarówno do pełnionych przez budynek funkcji, jak i życia codziennego. Jest to znaczący krok w kierunku samowystarczalności energetycznej, która zapewni przyszłym pokoleniom bezpieczną przyszłość.
Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firmami partnerskimi, aktywnie działa w ponad 75-u krajach na całym świecie. W 2010 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 2,35 miliardów Euro.
Firma Schüco w Polsce: Schüco International Polska Sp. z o.o.

Udostępnij ten wpis

Post Comment