Estetyczne wykończenie zabudowy – Akryl do płyt g-k firmy Den Braven

Wykańczanie wnętrz  nie ogranicza się obecnie jedynie do położenia podłogi i pomalowania ścian. Właściciele mieszkań coraz częściej decydują się na wzbogacenie wystroju pomieszczenia o różnego rodzaju zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych, które mają urozmaicić puste ściany, a niekiedy ukryć mniej estetyczne elementy. Dekoracyjne wykonanie zabudowy g-k wymaga jednak starannego wykończenia, a tu z pomocą przychodzi Akryl do płyt g-k firmy Den Braven.

 Akryl do płyt g-k – sposób na estetyczne wykończenie dekoracyjnej zabudowy Fot. Den Braven

Akryl do płyt g-k.
Fot. Den Braven

Elastyczny sposób na gładką spoinę

Podwieszane sufity, wnęki pod dodatkowe oświetlenie, ozdobne gzymsy, półki czy dekoracyjne zabudowy kącika telewizyjnego to popularne sposoby na urozmaicenie aranżacji wnętrza i zagospodarowanie pustych ścian. Zwłaszcza w połączeniu z listwami led czy punktowymi światełkami stanowią bardzo efektowne rozwiązanie. Tego typu zabudowy stanowią również sposób na estetyczne ukrycie typowo budowlanych elementów – rur od systemu grzewczego, szacht wentylacyjnych, czy różnego rodzaju przyłączy. Do tego typu zabudowy najczęściej wykorzystuje się płyty gipsowo-kartonowe. Jest to jeden z prostszych i tańszych sposobów na wykonanie takich konstrukcji. Pamiętać jednak należy, że obudowanie płytami to pierwszy etap. Drugi to staranne wykończenie zabudowy, czyli ukrycie mocowań i szczelin na styku poszczególnych płyt. W tym celu wykorzystać można uszczelniacze akrylowe, którymi wypełnimy fugi i wszelkie otwory. Z uwagi na charakter konstrukcji z płyt g-k i ich naturalną pracę, ważne jest, by wybierać produkty trwale zachowujące swoją elastyczność i pracujące wraz z materiałem. – wyjaśnia Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista produktu firmy Den Braven.

Konstrukcje zbudowane z płyt gipsowo-kartonowych z zasady posiadają niewielkie szczeliny na styku poszczególnych elementów, które należy wypełnić, aby uzyskać efekt idealnie gładkiej i równej płaszczyzny. Miejsca takie są niestety problematyczne, gdyż w wyniku naturalnej pracy materiału mogą pękać. Aby uniknąć ryzyka pojawienia się psujących efekt rys i pęknięć, należy do wypełnienia łączeń użyć odpowiedniego uszczelniacza np. dedykowanego do tego typu prac Akrylu do płyt g-k firmy Den Braven. Jest to wysoce plastyczno-elastyczny kit uszczelniający na bazie wodnej dyspersji akrylowej, który tworzy mocne i trwale elastyczne wiązanie odporne na spękania i rysy skurczowe, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku wypełnienia połączeń, naroży, a także usunięcia już istniejących pęknięć w płytach gipsowo-kartonowych. Charakteryzuje się on również bardzo dobrą przyczepnością  nie tylko do płyt g-k, ale również tynków, bloczków, gładzi, szpachli gipsowych, czyli materiałów z których najczęściej wykonane są ściany i sufity. To co ważne jest zwłaszcza w przypadku zabudowy z płyt g-k, to neutralny chemicznie skład akrylu, który nie spowoduje korozji metalowych elementów – narożników, profili czy wkrętów mocujących. Unikniemy tym samym pojawienia się rdzawych nalotów i konieczności ponownego malowania ścian.

Co więcej, Akryl do płyt g-k firmy Den Braven ma biały kolor, a po całkowitym wyschnięciu jest dobrze malowalny za pomocą farb wodnych i syntetycznych, dlatego z łatwością pomalujemy wykonaną zabudowę na dowolny kolor i dopasujemy ją do całej aranżacji wnętrza.

 

www.denbraven.pl

Udostępnij ten wpis

Post Comment