Nowe video porady ROCKWOOL na YouTube

Jak przyklejać izolację z wełny, oraz wiele innych praktycznych video porad można zobaczyć na kanale Rockwool na YouTube
Jak przyklejać izolację z wełny, oraz wiele innych praktycznych video porad można zobaczyć na kanale Rockwool na YouTube

Wiedza i umiejętności praktyczne to najważniejsze narzędzia w pracy wykonawców na rynku budowlanym. Firma ROCKWOOL, lider w produkcji skalnej wełny, przygotowała krótkie filmy instruktażowe na YouTube – cykl Ekipa ROCKWOOL radzi, w których przedstawia problemy i tematy wzbudzające największe wątpliwości wśród wykonawców. Filmy odpowiadają na pytania zadawane podczas cyklicznych szkoleń dla wykonawców przeprowadzanych przez ROCKWOOL, oraz na zapytania wysyłane do Działu Doradztwa Technicznego.

Najnowsza wiedza, wskazówki wykonawcze i porady od ekspertów to aspekty szczególnie istotne w branży budowlanej. Od odpowiedniego i profesjonalnego wykonania zależy trwałość, estetyka i bezpieczeństwo realizowanych prac, a także renoma ekipy wykonawczej. Profesjonalni wykonawcy zdają sobie z tego sprawę i poszukują wszelkich możliwości doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności. Przykładem są cykliczne szkolenia organizowane przez firmę ROCKWOOL, na temat poprawnego wykonania ocieplenia z zastosowaniem wełny skalnej. Kolejnym dowodem są liczne pytania napływające do Działu Doradztwa Technicznego ROCKWOOL, o różne niuanse związane z montażem wełny skalnej.

Mając to na uwadze firma ROCKWOOL postanowiła zebrać najczęściej powtarzające się wśród wykonawców pytania i wątpliwości i stworzyć serię praktycznych porad i wskazówek w postaci filmów na YouTube – Ekipa ROCKWOOL radzi. Krótkie filmy pokazują problemy z jakimi można się spotkać na budowie oraz sposoby ich rozwiązania, jak również wskazuje czego unikać i na co zwrócić szczególna uwagę gdy wykonujemy ocieplenie z wełny skalnej. – Dociera do nas wiele zapytań o prawidłowe wykonywanie poszczególnych etapów izolacji ścian, dachów, czy okien, za pomocą wełny skalnej. Na wszystkie zapytania odpowiadamy na bieżąco, jednak doszliśmy do wniosku, że warto w dodatkowy sposób wesprzeć praktycznie wykonawców. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest w stanie uczestniczyć w szkoleniach organizowanych przez ROCKWOOL. Dlatego postanowiliśmy stworzyć cykl z praktycznymi wskazówkami i odpowiedziami na problemy z jakimi spotykają się wykonawcy. Wykonywane przez naszych ekspertów realne czynności pokazują jak sobie poradzić w nietypowych sytuacjach na budowie – tłumaczy Piotr Pawlak, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego, ROCKWOOL Polska.

Fot. Rockwool
Fot. Rockwool

Seria filmów Ekipa ROCKWOOL radzi dostępna jest na YouTube na kanale ROCKWOOL –https://youtu.be/_AEobvHKVyQ?list=PLIuBqFGD_1I-UIzw-sR_yunftaMTLq97J. Obecnie cykl zawiera sześć filmików podpowiadających m.in.: jak zacząć ocieplanie ścian – montaż listwy startowej, jak ocieplać ściany – klejenie wełny skalnej oraz jak ocieplić i wykończyć okno. W przyszłości będą pojawiały się kolejne porady. Użytkownicy mają możliwość decydowania o kolejnych filmach z tej serii – wystarczy wysłać zapytanie lub opis problemu na adres doradcy@rockwool.pl.

ROCKWOOL prowadzi wielotorowe działania edukacyjne, skierowane zarówno do profesjonalnych wykonawców, uczniów szkół budowlanych, jak i architektów. Firma dba o najwyższy poziom produktów i usług w branży budowlanej, m.in. poprzez organizowanie cyklu szkoleń dla uczniów szkół technicznych i budowlanych w ramach programu Young Experts, prowadzenie kampanii edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa pożarowego oraz szkoleń dla aktywnych zawodowo wykonawców.

Udostępnij ten wpis

Post Comment