Nowy katalog produktowy Baumit na 2017 r.

Firma Baumit opublikowała nowy katalog produktowy na rok 2017, a w nim szereg sprawdzonych rozwiązań, zachęcających do urzeczywistnienia nawet najbardziej wymagających projektów, oraz kilka bardzo ciekawych debiutów, w tym wysoko efektywnego systemu ociepleń StarSystem Resolution.

katalog_produktow_baumit_2017

Nowy Katalog Produktów Baumit dedykowany jest partnerom handlowym, inwestorom, wykonawcom, architektom oraz wszystkim osobom, które poszukują wysokiej jakości materiałów budowlanych w obszarze systemów ociepleń, tynków, jastrychów, produktów do układania płytek lub systemów renowacyjnych. Oferta produktowa Baumit na rok 2017 to nie tylko sprawdzone rozwiązania, lecz także szereg nowych ‘pomysłów z przyszłością’, które ułatwią prace na budowie, skrócą czas inwestycji, dbając przy tym o walory użytkowe i estetyczne projektu.

Wśród tegorocznych debiutów na pierwszy plan wysuwa się wysokoefektywny system ociepleń StarSystem Resolution, będący esencją doświadczenia zdobywanego przez lata obecności firmy Baumit na europejskim rynku. Dzięki wykorzystaniu płyty ResolutionTherm – z rdzeniem ze sztywnej piany fenolowej – produkt ten gwarantuje najwyższą izolacyjność cieplną na poziomie λ=0,022 W/mK, stanowiąc idealną odpowiedź na zaostrzone wymogi termiczne, zgodnie z którymi maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła ścian zewnętrznych od tego roku to 0,23 W/mK.

Renomowany producent rozwija także paletę dekoracyjnych powłok malarskich. Nową pozycją w ofercie jest farba dyspersyjna premium do malowania tynków mineralnych w systemach ociepleń lub do przemalowań remontowanych elewacji – Baumit PuraColor, dostępna w największej palecie – 850 kolorów, w tym ciemnych i intensywnych.

Listę tegorocznych nowości w obszarze produktów elewacyjnych zamyka Baumit Separator – profesjonalny środek zapobiegający przyklejaniu się formy silikonowej do tynku podczas  wykonywania odcisków (np. struktury drewna).

Zmiany nie ominęły także segmentu systemów podłogowych. Do już szerokiej oferty mas samopoziomujących dołącza Nivello 10 – masa szpachlowa o wysokiej wytrzymałości (CT-C30-F7 wg PN-EN 13813), przeznaczona do stosowania w zakresie grubości  1 – 15 mm. Wartym uwagi debiutem jest również emulsja kontaktowa (sczepna) Baumit Connect,  pozwalająca na bezpieczne układanie jastrychów w grubości już od 10 mm! Nowego członka zyskała też rodzina zapraw betonowych – mowa tu o produkcie Beton B30, wyróżniającym się wysoką wytrzymałością na poziomie ≥ 30 MPa oraz szybkim procesem wiązania, umożliwiającym ruch pieszy już po 6 godzinach!

Nowy katalog produktowy Baumit obowiązuje od 01.03.2017 i jest dostępny online na stronie www.baumit.com.


Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Od 1994 r. firma jest obecna również w Polsce, gdzie aktualnie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie.

Udostępnij ten wpis

Post Comment