SWISSPOR Glass już na rynku

Wełna mineralna SWISSPOR GLASS. Fot. Swisspor
Wełna mineralna SWISSPOR GLASS. Fot. Swisspor

Firma SWISSPOR Polska wprowadziła w marcu 2008 roku na rynek nową gamę produktów izolacyjnych – wełnę mineralną SWISSPOR GLASS. Pierwszy produkt to GLASS 200 – nielaminowana mata izolacyjna wykonana z wełny szklanej. SWISSPOR GLASS 200 charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi. Współczynnik Lambda dla tego produktu wynosi 0,040 W/mK. Mata SWISSPOR GLASS 200 przeznaczona jest do izolacji termicznej i akustycznej dachów skośnych, poddaszy, sufitów podwieszonych i lekkich ścianek działowych. Wełna dostępna jest w różnych grubościach – od 50 do 220 mm.

Fot. Swisspor
Fot. Swisspor

Wełna szklana  w istotny sposób uzupełnia naszą ofertę termoizolacyjną oraz pozwala na pełną obsługę tych inwestycji, w których z powodów technicznych i prawnych konieczne jest łączenie zalet styropianu i wełny. Będziemy systematycznie rozbudowywać naszą ofertę w tym segmencie tak, ażeby nasi klienci w każdej sytuacji otrzymywali optymalne rozwiązanie termoizolacyjne. Od tego roku wełna szklana będzie sprzedawana także pod naszą marką. Chcemy w ten sposób umacniać nasz wizerunek dynamicznego i innowacyjnego partnera biznesowego

– powiedział Jacek Szwoch – prezes firmy SWISSPOR Polska.

Firma SWISSPOR jest międzynarodowym producentem materiałów izolacyjnych o 60 letniej tradycji. W Polsce firma działa od 1999 roku. SWISSPOR Polska ma 3 fabryki styropianu, dwie linie produkcyjne styropapy oraz najnowocześniejszą w Europie fabrykę pap termozgrzewalnych w Międzyrzeczu. W czerwcu 2008 roku uruchomiona zostanie w Pelplinie czwarta fabryka styropianu. W ofercie firmy znajduje się styropian Swisspor, papy termozgrzewalne Czarna Mamba, styropapa Biterm i wełna szklana SWISSPOR GLASS.

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment