Idealna izolacja przeciwwodna. Kiedy i jaka?

Wykonanie izolacji wodochronnej jest niezbędne w miejscach, w których występować może duża wilgotność lub gdy ściany i podłogi narażone są na zalewanie wodą. Potrzeba zabezpieczenia występuje głównie w łazienkach, pralniach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, kuchniach, na tarasach czy balkonach.

Płytki ceramiczne w roli okładzin nie zapewniają całkowitej szczelności, szczególnie miejsc fugowanych. Przenikająca woda może z czasem prowadzić do zagrzybienia, uszkadzać ściany i podłogi wewnątrz pomieszczeń, a także na zewnątrz. O izolacji warto pamiętać głównie wtedy, gdy podłoże pod płytkami wykonane jest z materiałów mniej trwałych, typu tynki gipsowe, płyty g-k, bloczki z betonu komórkowego.

Wewnątrz pomieszczeń – TYTAN  Professional Płynna Folia

TYTAN  Professional Płynna Folia. Fot. Selena
TYTAN Professional Płynna Folia. Fot. Selena

Płynna folia jest to elastyczna, bezspoinowa powłoka uszczelniająca. Doskonale zabezpiecza przed wilgocią i bezciśnieniowo przepływającą wodą. Przystępując do wykonania hydroizolacji łazienki, musisz zadbać, by podłoże było suche, stabilne, odtłuszczone oraz wolne od agresji biologicznej i chemicznej. Stare powłoki malarskie, tynkarskie i elementy o niedostatecznej przyczepności usuń mechanicznie. Ubytki oraz nierówności na ścianach i posadzkach uzupełnij Zaprawą Wyrównującą TYTAN Professional. Ewentualne spadki na posadzkach również wyrównaj przy użyciu zaprawy. Po pełnym utwardzeniu podłoża, minimum 24 godziny przed zastosowaniem hydroizolacji, na całość nanieś preparat gruntujący – Grunt Uniwersalny TYTAN Professional, który wyrówna chłonność podłoża i zwiększy przyczepności, lub Grunt Głębokopenetrujący TYTAN Professional, dodatkowo wzmacniający podłoże. Następnie nanieś Płynną Folię TYTAN Professional, w minimum dwóch warstwach. Użyj wałka, pędzla, gładkiej szpachli lub pacy stalowej i zadbaj, żeby uzyskana powłoka była szczelna i cechowała się jednolitą grubością.

hydro_m

W narożach, miejscach występowania dylatacji i przejść rur instalacyjnych zastosuj wzmacniające taśmy, narożniki oraz mankiety TYTAN Professional. Wklej je w podłoże przy pomocy Płynnej Folii. Miejsca mocowania elementów wzmacniających pokryj hydroizolacją i szybko dociśnij do niej te obiekty. Po wyschnięciu sprawdź skuteczność montażu i wtedy możesz całe izolowane podłoże pokryć drugą warstwą Płynnej Folii. Na powierzchniach narażonych na intensywne działanie wilgoci zaleca się nałożenie trzeciej warstwy preparatu. Czas całkowitego utwardzenia wykonanej powłoki uszczelniającej wynosi min. po 24 godzinach. Po ich upływie możesz przystąpić do klejenia okładzin ceramicznych.

Na zewnątrz – TYTAN Professional Hydro2k

TYTAN Professional Hydro2k. Fot. Selena
TYTAN Professional Hydro2k. Fot. Selena

Jest to dwuskładnikowa elastyczna izolacja przeciwwodna odporna na działanie wody pod ciśnieniem dodatnim i ujemnym. Zaprawa jest szybkowiążąca, odporna na wodę, mróz, starzenie się oraz na wpływ promieni UV. Dopuszczono ją również do kontaktu z wodą pitną. Odporna chemicznie na działanie czynników agresywnych oraz nieszkodliwa dla środowiska, nie zawiera rozpuszczalników. TYTAN Professional Hydro 2k do wykonywania hydroizolacji na podłożach betonowych, jastrychach i tynkach cementowych, a także cementowo-wapiennych. Istotną zaletą tego produktu jest wydłużony czas obróbki wymieszanej zaprawy oraz łatwość aplikacji, przez co można go stosować na powierzchniach o bardzo skomplikowanych kształtach. Masę Hydro 2k stosuje się  pod płytki ceramiczne i kamienne. Preparat rekomendowany jest także do wykonywania hydroizolacji fundamentów, ścian oraz podłóg w piwnicach czy stropów podziemnych garaży. Doskonale sprawdzi się w łazienkach, strefach prysznicowych, pralniach, czyli wszędzie tam, gdzie powierzchnie są szczególnie narażone na działanie wody. Co ważne, za sprawą wysokiej przepuszczalności membrany unikamy zjawiska kondensacji wilgoci.

hydro2k_m

Przed zastosowaniem Zaprawy Hydro 2k odpowiednio przygotuj podłoże – oczyść je i zagruntuj. Wszelkie powierzchnie porowate i chłonne pokryj Gruntem Głębokopenetrującym TYTAN Professional, a nośne powierzchnie znacznie zmocz wodą. Obydwa komponenty masy połącz bezpośrednio przed użyciem. Mieszaj precyzyjnie, przy użyciu mieszadła wolnoobrotowego, aż powstanie jednolita gotowa do nałożenia masa. Preparat  nanoś w minimum dwóch warstwach. Pierwszą dość mocno wcieraj w powierzchnię, najlepiej przy użyciu szczotki lub twardego pędzla murarskiego. Minimalna grubość całej izolacji powinna wynosić ok. 3 mm, w zależności od zastosowania. Dzięki wydłużonemu czasowi użycia wymieszanej zaprawy (aż do 90 min.), nie trzeba często przygotowywać następnej partii materiału. Wszelkie prace wykończeniowe czy ruch pieszy możliwe są po 24 godzinach od nałożenia masy.

3_Hydro2K_Kaseton_DD

Udostępnij ten wpis

Post Comment