Łazienka jak marzenie – aranżacje z wykorzystaniem płytek o delikatnych wzorach

„Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem ci kim jesteś” – trudno nie zgodzić się ze znanym powiedzeniem. Wnętrza, w których żyjemy są często odzwierciedleniem naszych osobowości i temperamentów. Pomieszczenia w domu czy mieszkaniu urządzamy nie tylko tak, aby były dla nas jak najbardziej funkcjonalne – chcemy także, aby wyrażały nasze gusta i charaktery. Również planując wnętrze łazienki puścić możemy wodze fantazji. Dla tych, którzy pragną, aby było to miejsce spersonalizowane i inne od wszystkich, powstały ponadczasowe kolekcje marki Opoczno.

Delikatne wzory, ułożone na ścianach lub podłodze łazienki, nadadzą jej indywidualny charakter. W zależności od tego, jaki styl jest nam najbliższy, mamy do wyboru różne desenie, formaty i kolory. Subtelne płytki bazowe możemy w dowolnych proporcjach i konfiguracjach łączyć z bardziej ozdobnymi insertami. Planowanie łazienkowej przestrzeni może stać się świetną zabawą, której efekty z przyjemnością podziwiać będziemy przez kolejne lata. Poniżej prezentujemy wybrane aranżacje łazienek z wykorzystaniem płytek o subtelnych wzorach.

Mistrzowie drugiego planu

Osoby, które nie należą do grupy ekspresyjnych ekstrawertyków, dobrze będą się czuły we wnętrzach stonowanych i spokojnych. Neutralnym, dyskretnym, a jednocześnie oryginalnym tłem dla dalszych aranżacji, będą inspirowane kamieniem płytki z linii Simple Stone. Wpisująca się w modę na podłużne formaty kolekcja, dostępna jest w naturalnej kolorystyce bieli i beżu. Bazowe płytki można uzupełniać klasyczną, jasnobeżową mozaiką lub ciemniejszą – z brązowymi elementami. Dodatkowo mamy do dyspozycji wzory w subtelną kratkę lub ułożone z drobnych kropeczek romby. Całość, utrzymana w naturalnej, harmonijnej tonacji, będzie doskonałą podstawą dalszych aranżacji.

Inspirowane kamieniem płytki z linii Simple Stone uzupełniają płytki z wzorem subtelnej kratki. Fot. Opoczno
Inspirowane kamieniem płytki z linii Simple Stone uzupełniają płytki z wzorem subtelnej kratki. Fot. Opoczno

Inną propozycją o równie delikatnym designie jest kolekcja White Magic. Białe, gładkie płytki bazowe można tu zastosować wraz z dającymi wrażenie trójwymiarowości płytkami o uwypuklonych kształtach. Przestrzenne kwadraty składające się z ułożonych w ich wnętrzu mniejszych trójkątów, czy też prostokąty, przypominające małe poduszeczki, dają niezwykle interesujący efekt. Uzupełnieniem kolekcji jest insterto z bardzo drobnymi, graficznymi kwiatami. Całość dopełnić można szklanymi listwami w kolorach: białym, pomarańczowym, czerwonym lub zielonym.

Białe, gładkie płytki w zestawieniu z dającymi wrażenie trójwymiarowości płytkami  o uwypuklonych kształtach z kolekcji White Magic. Fot. Opoczno
Białe, gładkie płytki w zestawieniu z dającymi wrażenie trójwymiarowości płytkami o uwypuklonych kształtach z kolekcji White Magic. Fot. Opoczno

W magicznej krainie

Dla osób z mocno rozwiniętym zmysłem artystycznym, lubiących wyraziste wzorniczo elementy, powstały kolekcje Sindi i Art Mosaic. Wykorzystując płytki z obu linii stworzyć możemy wnętrza w najróżniejszym stylu. Sindi to delikatne, geometryczne wzory, zdobione efektem lustrzanego odbicia i świetlistych refleksów, różne warianty mozaiki, a także białe i czarne płytki bazowe z delikatnym „muśnięciem”, tworzącym nieregularne, poziome linie. Doskonałym uzupełnieniem całości są zupełnie gładkie, białe, satynowe płytki, a także eleganckie, czarne, szklane inserto. Kolekcja Sindi pozwala na tworzenie pięknych wnętrz zarówno w ciemnej tonacji glamour, jak i w jasnej, bardziej pogodnej kolorystyce.

Delikatne, geometryczne wzory płytek, zdobione efektem lustrzanego odbicia i świetlistych refleksów z kolekcji Sindi. Fot. Opoczno
Delikatne, geometryczne wzory płytek, zdobione efektem lustrzanego odbicia i świetlistych refleksów z kolekcji Sindi. Fot. Opoczno

W łazience w stylu klasycznym czy orientalnym doskonale sprawdzą się płytki z kolekcji Art Mosaic. Duże zbliżenia motywów roślinnych, w kolorach szlachetnego srebra i starego złota, szaro-złota mozaika przypominająca padający deszcz – wszystko to przywodzi na myśl magiczną krainę. Złote i srebrne płytki mniejszego formatu, a także listwy, dzięki efektowi szklanej powłoki, wyglądają jak nieskazitelna, odbijająca światło tafla. W połączeniu z delikatnymi, białymi lub szarymi, bazowymi płytkami w subtelną mozaikę, całość tworzy niezwykle efektowną kompozycję.

Płytki łazienkowe z kolekcji Art Mosaic. Fot. Opoczno
Płytki łazienkowe z kolekcji Art Mosaic. Fot. Opoczno

Wszystkie kolekcje marki Opoczno zaprojektowane zostały tak, aby różne konfiguracje w ramach jednej linii prezentowały się spójnie i elegancko. Mając do wyboru tak szerokie spektrum wysokiej jakości materiałów, możemy zając się tym, co najprzyjemniejsze – planowaniem wnętrza naszej niepowtarzalnej łazienki marzeń.

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment