Spotkania Soudal z młodymi architektami

Fot. Dzień Młodego Architekta
Fot. Dzień Młodego Architekta

Soudal po raz trzeci jest Mecenasem Polskiej Architektury i wspiera działania mające na celu edukację przyszłych projektantów. W ramach Dnia Młodego Architekta uczestnicy konkursu konsultowali z ekspertami Soudal swoje projekty. Zgodnie z regulaminem zastosowali w nich nowatorskie rozwiązania technologiczne m.in. Soudal Window System i Soudatherm Roof.

Celem konkursu jest wyposażenie młodych ludzi w praktyczną wiedzę nt. nowoczesnych rozwiązań materiałowych i technologicznych. Zgłoszone projekty oceniać będą wybitni polscy architekci przy wsparciu organizatora (magazyn Builder) oraz przedstawicieli wiodących marek budowlanych w Polsce.

Atrakcyjna formuła konkursu, na którą składają się wykłady, warsztaty i konsultacje z mistrzami architektury, a także ekspertami budowlanymi przyciąga setki osób. W tym roku zgłoszono około 600 projektów, z których zostaną wyłonieni laureaci głównych nagród. Warunkiem koniecznym do spełnienia we wszystkich trzech zadaniach konkursowych jest wykorzystanie minimum po jednym rozwiązaniu przedstawionym przez każdego z Partnerów Konkursu. W przypadku marki Soudal uczestnicy mają wybór pomiędzy tzw. ciepłym montażem okien – Soudal Window System, a profesjonalnym systemem izolacji dachów – Soudatherm Roof.

Fot. Dzień Młodego Architekta
Fot. Dzień Młodego Architekta
Fot. Dzień Młodego Architekta
Fot. Dzień Młodego Architekta

Pierwsze z zaproponowanych rozwiązań to Soudal Window System – potwierdzony aprobatą ITB system energooszczędnego montażu warstwowego stolarki okiennej. Jego prawidłowe zastosowanie gwarantuje zachowanie najwyższych z możliwych wskaźników izolacyjności termicznej oraz akustycznej uszczelnienia złącza okiennego.

Drugim rozwiązaniem jest Soudatherm Roof –  opracowany we współpracy z architektami i ekipami dekarskimi z myślą o profesjonalnych wykonawcach.

Jest to nowoczesny oraz efektywny system klejenia izolacji i hydroizolacji dachów płaskich. W jego skład wchodzą wysoko wydajne kleje poliuretanowe do mocowania materiałów izolacyjnych na powierzchniach takich jak beton, powłoki bitumiczne, stal, drewno czy membrany paroizolacyjne. Wszystkie produkty Soudatherm Roof są certyfikowane, a zastosowanie systemu zapewnia skuteczną izolację na ponad 20 lat.

Wiedza na temat nowatorskich rozwiązań jest niezbędna w dzisiejszym budownictwie. Soudal zaprasza do całorocznego kontaktu nie tylko uczestników „Dnia Młodego Architekta, ale wszystkich projektantów zainteresowanych wdrażaniem innowacyjnych technologii.

 

 

 


Więcej o SOUDAL WINDOW SYSTEM: www.cieplymontaz.com.pl, www.soudal.pl/cieply-montaz-sws

Udostępnij ten wpis

Post Comment