Akustyka dla każdego wnętrza

Wprowadzenie normy pogłosowej w 2015 roku spowodowało zwiększenie zainteresowania problematyką akustyki w projektach i realizacjach pomieszczeń, w których priorytetowe znaczenie ma zrozumienie mowy. Obecnie oferowane rozwiązania w połączeniu z możliwościami dekoracyjnymi pozwalają na swobodne stosowanie systemów akustycznych wszędzie tam, gdzie zależy nam na jakości dźwięku.

Centrum Logistyczne Sto w Weizen. Fot. Sto
Centrum Logistyczne Sto w Weizen. Fot. Sto

Dzięki zastosowaniu płyt akustycznych StoSilent Board MW 100, będących absorberem w systemie StoSilent Direct,  jesteśmy w stanie skrócić czas pogłosu oraz zredukować poziom hałasu we wnętrzach, co ma znaczący wpływ na poprawę rozumienia mowy oraz redukcję powstających szumów. Współczynnik pochłaniania dźwięku w przypadku płyty StoSilent Board MW 100 w skali od 0 do 1 wynosi 0,65 do 1 w zależności od wariantu systemu. Tego typu rozwiązanie znacząco poprawia warunki akustyczne w pomieszczeniu, co w zależności od jego przeznaczenia zdecydowanie zwiększa efektywność pracy lub wypoczynku.

Fot. Sto
Fot. Sto

Akustyczna płyta podtynkowa StoSilent Board MW 100 zrobiona jest z powlekanej wełny mineralnej, w której udział substancji mineralnych wynosi 95% (pozostałe 5% stanowią substancje organiczne). Płyta charakteryzuje się wysokim współczynnikiem ognioodporności, a ponadto jest odporna na działanie wilgoci oraz wysokiej temperatury, które nie powodują rozszerzania materiału. StoSilent Board MW 100 może finalnie tworzyć powierzchnię aż do 750 m², bez szczelin dylatacyjnych.

Płyta może być stosowana zarówno na powierzchni sufitu jak i ścian. Dzięki swojej niskiej wadze oraz dużej sztywności, może być stosowana na wszelkiego rodzaju podłożach, zarówno w budownictwie nowym, jak i w modernizowanych pomieszczeniach. Płytę montuje się bezpośrednio do podłoża, w razie potrzeby przycinając ją do pożądanego kształtu i rozmiaru.

System StoSilent Direkt. Fot. Sto
System StoSilent Direkt. Fot. Sto

Płyta akustyczna StoSilent Board MW 100 jest absorberem systemu akustycznego StoSilent Direct, na który dodatkowo składa się klej montażowy oraz różnego rodzaju powłoki końcowe, które są  transparentne akustycznie  a przy tym – co ważne  również dekoracyjne. Dzięki specyfice montażu systemu, stanowi on bardzo cienką (46 – 66 mm) warstwę, która poprawia akustykę pomieszczenia, nie zmniejszając przy tym jego kubatury jak systemy wymagające podkonstrukcji. System może zostać wykończony tynkami firmy Sto, bądź farbą dostępną w 450 wersjach kolorystycznych. Firma Sto gwarantuje 40 lat trwałości produktu, według  niemieckiego systemu oceny budownictwa zrównoważonego.

Udostępnij ten wpis

Post Comment