Moda na energię słoneczną w sektorze MŚP

Średni koszt instalacji fotowoltaicznej zmalał w porównaniu do 2009 roku o 80% – podaje agencja konsultingowa IHS. Z kolei w raporcie New Energy Outlook, Bloomberg New Energy Finance przekonuje, że spadek cen energii pozyskiwanej z promieni słonecznych będzie w ciągu następnego ćwierćwiecza tak znaczący, że nośnik ten wyprzedzi pod kątem ekonomicznej opłacalności stosowanie paliw kopalnych, w tym przede wszystkim węgla.

oze-panel-fotowoltaiczny-newsetiaDzięki spadkowi cen instalacji fotowoltaicznych i uruchomieniu programów pomocowych, wspierających rozwój rynku OZE, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej staje się coraz bardziej ekonomicznie opłacalny. Mimo stosunkowo dużych kosztów początkowych, korzystanie z własnych modułów i kolektorów słonecznych pozwala zabezpieczyć indywidualnych inwestorów i firmy na przyszłość, przede wszystkim przed ryzykiem niezależnej od nich podwyżki cen sprzedaży i dystrybucji konwencjonalnej energii elektrycznej.

Rynek PV rośnie

Zgodnie z raportem Euro-Centrum Parku Technologicznego w Polsce funkcjonuje przeszło 100 firm, których działalność ukierunkowana jest na sprzedaż modułów fotowoltaicznych. Ponad połowa z nich oficjalnie oferuje usługi montażowe oraz wsparcie przy projektowaniu instalacji fotowoltaicznej, by jak najlepiej zaspokajała ona indywidualne potrzeby klienta – odnotowano w raporcie.

Skutkiem prężnego rozwoju polskiego rynku fotowoltaiki i wzrostu konkurencyjności jest szeroki wachlarz oferty asortymentu światowych producentów energii słonecznej. Sprzedawane w Polsce kolektory i panele fotowoltaiczne pochodzą głównie z Chin (28%), Niemiec (24%), Kanady (17%) i Japonii (9%).

Sektor MŚP zainteresowany fotowoltaiką

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw coraz bardziej zainteresowany jest fotowoltaiką.  – W ostatnim czasie do grona naszych stałych klientów dołączyło kilka przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, dystrybucją i instalacją systemów fotowoltaicznych. Nasi wykwalifikowani tłumacze uzupełniają pod kątem translatorskim prowadzone przez nie projekty, przede wszystkim w zakresie wprowadzenia na polski rynek paneli i kolektorów słonecznych. Tłumaczymy wszelkiego rodzaju dokumenty techniczne, w tym specyfikacje, certyfikaty i licencje niezbędne do prowadzenia działalności na terytorium naszego kraju – mówi przedstawiciel Biura Tłumaczeń 123tłumacz.pl.

W artykule wykorzystano materiały: Biuro Tłumaczeń 123tlumacz.pl


Więcej na temat:  Panele fotowoltaiczne oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie energii elektrycznej – www.prosolare.eu

Udostępnij ten wpis

Post Comment