Nowe cegły elewacyjne Wienerberger – ponadczasowa estetyka w nowoczesnym wydaniu

Wyjątkowy dom to taki, który podkreśla indywidualny styl, buduje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Aby urzeczywistnić marzenia inwestorów o niepowtarzalnych aranżacjach zarówno elewacji jak i wnętrz, Wienerberger wprowadził do swojej oferty pięć oryginalnych wersji kolorystycznych cegieł elewacyjnych Terca – każdy w dwóch formatach – łączących ogromne możliwości aranżacyjne z nieporównywalną trwałością ceramiki.

Cegły elewacyjne Terca Maestra Long. Fot. Wienerberger
Elewacja z cegły klinkierowej Terca Maestra Long. Fot. Wienerberger

Niepowtarzalne, nowoczesne formaty surowych cegieł zdobiące wnętrza i elewacje domów, pozostają ponadczasowym rozwiązaniem, które szczególnie dziś wpasowuje się w wszechobecny trend industrialnego stylu i minimalistycznych wykończeń. Oryginalne, klinkierowe aranżacje elegancko patynują z wiekiem, przenosząc nas do architektonicznej przeszłości w nowoczesnym wydaniu. Oprócz znanych już walorów cegieł ceramicznych Terca, warto podkreślić, że nowości Wienerberger, to efekt pracy projektantów i technologów produkcji – nie ma więc dwóch identycznych cegieł, co nadaje elewacji efektu wyjątkowości i oryginalności.

Elewacja z cegły Terca Optima Long. Fot. Wienerberger
Elewacja z cegły klinkierowej Terca Optima Long. Fot. Wienerberger

Trwałość i szlachetność

Budynki wykonane z ceramiki nie tracą na jakości w czasie – starzeją się bardzo elegancko i powoli. Są trwałe, mrozoodporne a także niepalne i odporne na rozprzestrzenianie się ognia. Cechuje je duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne, co ma szczególne znaczenie przy budowie domu, który pozostanie w użytku na dziesiątki lat. Realizacja trójwarstwowej ściany z klinkierem nie jest tanim przedsięwzięciem, jednak wynikające z niego korzyści coraz częściej skłaniają inwestorów do wyboru tego rozwiązania. Klinkier nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia, konserwacji, tynkowania czy malowania, co gwarantuje bardzo niskie koszty eksploatacji oraz późniejszej renowacji. Cegła ceramiczna jest zdrowym, szlachetnym i naturalnym materiałem, który wraz z upływem lat zyskuje jedynie urokliwy charakter, nie przysparzając żadnych zmartwień inwestorom.

Cegła elewacyjna Terca Maestra Long. ot. Wienerberger
Cegła elewacyjna Terca Maestra Long. ot. Wienerberger
Cegła elewacyjna Terca Lumina Long. Fot. Wienerberger
Cegła elewacyjna Terca Lumina Long. Fot. Wienerberger

Styl na miarę od Wienerbergera

Nowe modele, które wzbogaciły portfolio marki Terca są dostępne w znanym nam do tej pory tradycyjnym formacie oraz jego dłuższym odpowiedniku (wersja Long). Ręcznie formowana Fortuna i Fortuna Long o nieregularnej powierzchni w odcieniach zgaszonej czerwieni idealnie sprawdzi się jako elewacja, która nada charakteru międzywojennej zabudowy. Famosa i Famosa Long w odcieniach brązu i szarości sprawdzą się szczególnie na elewacjach budynków nowoczesnych, w których smukły kształt cegieł oraz surowa kolorystyka podkreśli ich wyrazisty charakter. Każda z nowych cegieł jest inna, zatem poszczególne aplikacje gwarantują niepowtarzalny efekt wizualny.

Cegła elewacyjna Terca Famosa. Fot. Wienerberger
Cegły elewacyjne Terca Famosa. Fot. Wienerberger
Cegły elewacyjne Tecra Famosa Long. ot Wienerberger
Cegły elewacyjne Terca Famosa Long. ot Wienerberger

Pozostałe produkty to Lumina, w odcieniach szarości, urozmaiconej ciemniejszymi cegłami ze spiekami węglowymi oraz jasnymi, pokrytymi angobą, Maestra, w której kolorem dominującym jest cynamonowy brąz, oraz Optima z przeważającym ciemnym, zgaszonym brązem. Każda z cegieł w dwóch wersjach, w tym w formacie Long.

Źródło: Wienerberger

Udostępnij ten wpis

Post Comment