Renowacja zabytków przy użyciu polibetonitów Lear

Renowacja - Renowacja zabytków przy użyciu polibetonitów Lear

Nowoczesna technologia polibetonitów LEAR może być stosowana m.in. do renowacji i konserwacji budynków zabytkowych. Technologia produkcji tych elementów pozwala na wykonanie 100%-owych odtworzeń elementów zabytkowych lub wykonanie dowolnych prostoliniowych elementów indywidualnego projektu, bez ograniczeń.

Leary są lekkimi wyrobami skorupowymi wykonanymi z mrozo i wodoodpornych polibetonitów wzmocnionych siatką z włókna szklanego, których rdzeń stanowi kształtka z twardego styropianu. Przeznaczone są przede wszystkim do montażu i zabudowy na elewacjach budynków (zwłaszcza docieplanych zewnętrznie) jako: gzymsy i podokienniki, kasetony, obramowania okien i drzwi, poszerzenia parapetów itp. Ze względu na materiał rdzienia zaleca się stosowania Learów w elementach narażonych na działanie wysokich temperatur np. do obramowania kominków. Nie jest to więc konkurencja dla sztukaterii lecz nowoczesna metoda uzupełniająca ją. Elementy tego typu swoim charakterem doskonale pasują do wnętrz utrzymanych w rustykalnym stylu. Standardowy produkt ma długość 0,95m. W przypadku konieczności przycięcia można stosować odpowiednie piły, wg instrukcji.

Katalog profili standardowych Lear obejmuje bogatą ilość wzorów, odlewanych modylionów, gzymsów, boni pełnych i innych elementów np. łuków, opasek, rotund i in., wg zamówień. Łuki wykonywane są z każdego wzoru wg zamówionego potrzebnego promienia.
Technologia zabudowy wymaga przestrzegania zasad montażu, klejenia, dodatkowych zabezpieczeń montażowych itp. podanych w szczegółowej instrukcji producenta. Montaż elementów, obróbka itp. jest bezproblemowy i szybki.

Leary można malować, pokrywać tynkami strukturalnymi lub klasycznymi odpowiednio do efektu, który chcemy osiągnąć.

LEAR 21 Biała Podlaska
E.K.

Udostępnij ten wpis

Post Comment