Ścienne panele akustyczne Fluffo Art – premiera na Arena Design i nominacja do Top Design Award

Nowa kolekcja akustycznych paneli ściennych marki Fluffo zostanie premierowo pokazana na zbliżających się targach Arena Design. Nowość zaprojektowana przez Joannę Kabalę znalazła się także w ścisłym finale konkursu Top Design Award 2018.

Ścienne panele akustyczne Fluffo Art - nowa kolekcja zaprojektowana przez Joannę Kabalę. Fot. Fluffo
Ścienne panele akustyczne Fluffo Art – nowa kolekcja zaprojektowana przez Joannę Kabalę. Fot. Fluffo

Fluffo Fabryka Miękkich Ścian jest wyspecjalizowanym polskim producentem akustycznych paneli przeznaczonych do domu i biura. W 2018 roku marka wprowadza nową kolekcję paneli ściennych Fluffo Art, która premierowo zaprezentowana zostanie na marcowych targach Arena Design w Poznaniu.

 

Panele akustyczne Fluffo Art. Fot. Fluffo
Panele akustyczne Fluffo Art. Fot. Fluffo

Nowa kolekcja, to efekt współpracy marki z Joanną Kabalą, która w swoich projektach stawia przede wszystkim na świadome wzornictwo i prostotę. Fluffo Art składa się z pięciu obiektów, dających możliwość łączenia ich w przeróżne kompozycje. Prosta, geometryczna forma, skupiona na kolorze i detalu, nawiązuje do zasad kompozycji neoplastycznej, a charakterystyczne ścięte krawędzie podkreślają oryginalny charakter kolekcji.

 

Projektując kolekcję Fluffo Art punktem odniesienia był dla mnie proces produkcji oraz możliwości technologiczne jakimi dysponuje firma Fluffo. Główną ideą było poszerzenie kolekcji marki o wyraziste, duże panele akustyczne. Chcieliśmy odejść od postrzegania paneli jako neutralnego elementu aranżacji wnętrza, którego główną rolą jest poprawa akustyki. W efekcie kreatywnych poszukiwań powstał modułowy model Fluffo Art, którego wyrazistyi przemyślany design jest ozdobą i charakterystycznym elementem wnętrza. Ruchome, geometryczne, neoplastyczne formy nabierają pięknego wyglądu dzięki odpowiednim kolorom i kompozycji. Cała paleta daje ogromne możliwości oddziaływania na wnętrze w różny sposób – mówi o projekcie Joanna Kabala.

 

Na uwagę zasługuje innowacyjny sposób komponowania nowych paneli. Każdy z 5 obiektów może być obracany o 90° w zakresie 360° i zamieniany ze sobą miejscami, wciąż tworząc spójną całość. Układanie kombinacji ułatwia także prosty system montażu, który umożliwia szybką zamianę miejsc i obracanie obiektów. Panele zostały wykonane z elastycznej, gęstej pianki poliuretanowej pokrytej miłą w dotyku strukturą Fluffo, przypominającą aksamit. Dzięki temu spełniają one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także – jak wszystkie produkty Fluffo – pochłaniają dźwięk, redukują pogłos i tym samym poprawiają akustykę wnętrz.

Panele akustyczne Fluffo Art wykonane z elastycznej pianki poliuretanowej pokryta zostały miłą w dotyku strukturą przypominającą aksamit. Te "ruchome, geometryczne, neoplastyczne formy nabierają pięknego wyglądu dzięki odpowiednim kolorom i kompozycji" (Joanna Kabala). Fot. Fluffo
Panele akustyczne Fluffo Art wykonane z elastycznej pianki poliuretanowej pokryta zostały miłą w dotyku strukturą przypominającą aksamit. Te “ruchome, geometryczne, neoplastyczne formy nabierają pięknego wyglądu dzięki odpowiednim kolorom i kompozycji” (Joanna Kabala). Fot. Fluffo

Nowa kolekcja paneli zakwalifikowała się do II etapu konkursu Top Design Award 2018. Jury jubileuszowej 10 edycji konkursu wybrało do niego 25 najlepszych produktów, które cechują się innowacyjnym wzornictwem na najwyższym poziomie. Kolekcja Fluffo Art nominowana została w kategorii „Elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz” i zostanie pokazana na wystawie konkursowej Top Design, w dniach 6-9 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Nową kolekcję akustycznych paneli ściennych Fabryki Miękkich Ścian Fluffo oraz produkty ze stałej oferty marki będzie można obejrzeć także podczas targów Home Decor, odbywających się w ramach Arena Design 2018 w Poznaniu.

 


O Fluffo

Miękkie panele ścienne Fluffo są produkowane w Polsce. Produkty Fluffo podbiły rynek wnętrzarski jako niesztampowy sposób adaptacji akustyki i ozdobę biur, sal konferencyjnych i mieszkań. Fluffo było wielokrotnie nagradzane m.in. na Międzynarodowych Targach Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2015 nagrodą „Diament Designu 2015”.

 

Joanna Kabala, projektantka, absolwentka Wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Joanna Kabala, projektantka, absolwentka Wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Joanna Kabala

Urodzona w 1991 r. w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W projektowaniu najważniejsza jest dla niej świadomość i ekologia. Jej zdaniem projektanci tworzą świat, który nas otacza, świat przedmiotów, z tego powodu powinni się czuć za niego odpowiedzialni. Wszystko co masowo produkujemy ma wpływ na środowisko i naszą planetę.

Edukacja:

– Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, kierunek: Wzornictwo i Komunikacja Wizualna (licencjat),

– Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, kierunek: Wzornictwo i Komunikacja Wizualna (magister),

– Libera Accademia di BelleArti, Brescia, Włochy – program Erasmus.

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment