Zakończyły się targi w Katowicach

W niedzielę 19 kwietnia br. zakończyły się w Katowicach XXIV Targi Budownictwa Mieszkaniowego, Modernizacji i Wykończenia Wnętrz TARGBUD, XX Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Technologii Ekologicznych, Pomiaru i Oszczędności Ciepła oraz Źródeł Energii INTERECO – ECODOM, XXX Jubileuszowe Targi Roślin Ozdobnych i Architektury Ogrodów FLOWERTARG.

Targi - Zakończyły się targi w Katowicach
Targi - Zakończyły się targi w Katowicach

W trwających 3 dni targach wzięło udział ponad 200 wystawców z Czech, Niemiec i Polski zgromadzonych na łącznej powierzchni 7 tys. m. kw. Szeroki zakres ofert branży budowlanej, instalacyjnej, ekologicznej i ogrodniczej prezentowanych było przez: producentów i przedstawicieli regionalnych uznanych marek polskich i zagranicznych firm.
Przedstawiono wyjątkową ofertę z zakresu stolarki otworowej, drewnianych materiałów konstrukcyjnych, pokryć dachowych, farb, tynków, rolet, markiz, ogrodzeń, kostki brukowej, nowoczesne rozwiązania w dziedzinie niekonwencjonalnych ? odnawialnych źródeł energii, instalacji grzewczych, systemów regulacji i pomiaru ciepła, kotłów węglowych, jak również elementów wyposażenia i urozmaicenia terenów zewnętrznych, m.in. altany, oczka wodne, drzewa, krzewy, rośliny ozdobne, cebulki kwiatowe. Swoje oferty przedstawiły również banki i towarzystwa ubezpieczeniowe oraz wydawnictwa i portale branżowe.

Targi - Zakończyły się targi w Katowicach
Targi - Zakończyły się targi w Katowicach

Targi odwiedziło ponad 8 tys. profesjonalnych oraz indywidualnych zwiedzających. Największe zainteresowanie targowej publiczności wzbudziły produkty wykorzystujące alternatywne źródła energii oraz rozwiązania propagujące oszczędzanie energii elektrycznej. W ramach imprez towarzyszących targom towarzyszyły liczne seminaria dotyczące ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu województwa śląskiego, współczesnych tendencji w kompozycjach ogrodów czy ochrony roślin przed szkodnikami.

Jak co roku targom Targbud i Intereco-Ecodom towarzyszył konkurs na ?Najlepszy produkt?.
Przyznano 10 medali i 3 wyróżnienia Międzynarodowych Targów Katowickich następującym firmom:
TARGBUD:
DACHERMANN POLSKA za NYLON DEKARSKI, FLEXTOS GMBH za stół SUPERCUT, LAKMA SAT SP. Z O.O. za ŻYWICZNY USZCZELNIACZ DEKARSKI, P.P.U. A-P ŻORY SP. Z O.O. za OKNO TWORZYWOWE Z NAKLADKAMI ALUMINIOWYMI I ROLETA WEWNĄTRZSZYBOWĄ STEROWANĄ AUTOMATYCZNIE, P.H.U. GLOBAL TECH za CENTRALĘ WENTYLACYJNĄ Z POMPĄ CIEPŁA GENIUS 500, SOKÓŁKA OKNA I DRZWI S.A. za SYSTEM OKIEN DREWNIANYCH I DREWNIANOALUMINIOWYCH, WIPER SP. Z O.O. za RYNIENKĘ PRYSZNICOWĄ, GEBAUER ZAKŁAD STOLARSKI za SYSTEM OKIEN I OKIENNIC.

INTERECO-ECODOM:
ACE S.C. za WYŁĄCZNIK AWZ-02/R, ZGM ZĘBIEC S.A. za KOCIOŁ GRZEWCZY WODNY TYPU KP

Wyróżnienia Międzynarodowych Targów Katowickich przyznano następującym firmom:
KOPRAS SP. Z O.O. za OBUDOWĘ WYKOPU TYPU BOKS, PANAS SCHODY za SCHODY DREWNIANE, P.H.U.P. EKOENERGIA S.C. za PALNIK RETORTOWY.

W trakcie trwania targów zorganizowano również konkurs dla Wystawców w kategorii ?Najładniejsza aranżacja stoiska?.
W wyniku prac Komisji Konkursowej Medale Międzynarodowych Targów Katowickich przyznano następującym firmom:
STOLARSTWO Marek Mazur i MARCHEWKA.
Wyróżnienia przyznano firmom:
PANAS SCHODY, L.S. PRODUKT, GEBAUER, AWBUD S.A. na, Kwiaciarni Róża, Firmie EKOL Jerzy Szmaj.

Organizator zaprasza na kolejne XXV Targi Budownictwa Mieszkaniowego, Modernizacji i Wykończenia Wnętrz TARGBUD, XXI Międzynarodowe Targi Technologii Ekologicznych, Pomiaru i Oszczędności Ciepła oraz Źródeł Energii INTERECO – ECODOM, które odbędą się w dniach 16-18 kwietnia 2010 roku.

WARSTWY ? DACHY, ŚCIANY, IZOLACJE

Udostępnij ten wpis

Post Comment