Wilgotne mury drogo kosztują

Renowacja - Wilgotne mury drogo kosztują

Wilgoć występuje we wszystkich starych murach, a wiec także kościołach i plebaniach. Powoduje ona poważne konsekwencje dla starych, zabytkowych budynków. W jednym metrze sześciennym zawilgoconego muru może zmieścić się do 500 litrów wody. Problem ten dotyka nie tylko zabytków, ale również budowli wzniesionych przed 30 laty, kiedy ówczesne technologie izolowania murów nie były przewidziane na dłuższy okres czasu.

Pierwsza faza zawilgocenia jest zwykle mało zauważalna i przez to często ignorowana. Jednak ściany przez lata mogą nasiąkać, a dopiero po dłuższym czasie pojawiają się widoczne efekty – sypiący się tynk, „malownicze” wykwity soli czy grzyby. Te szkody sprawiają, że ciągle wydajemy pieniądze na renowację. Przesiąknięte wodą mury szybko tracą ciepło, więc i ogrzewanie drożej kosztuje. Dopóki nie osuszymy murów, wciąż trzeba będzie ponosić te koszty.

Jednak możliwe jest pozbycie się wody z budowli na trwałe. Dwadzieścia lat temu austriacki wynalazca inż. Wilhelm Mohorn opatentował metodę, dzięki której nie trzeba okopywać budynków, wiercić i podcinać murów. Wykorzystał prawa fizyki, aby zlikwidować siłę powodującą wzrastanie wilgoci w murach.

Osuszanie systemem AQUAPOL opiera się na metodzie magnetokinetycznej. Podstawy tej teorii zawarte są w pracach fizyka Nicoli Tesli (1856-1943). Jest to system, który poprzez zmianę polaryzacji cząstek wody w kapilarach ścian powoduje wypieranie wody z murów. System polaryzuje w sposób ciągły naturalne pole magnetyczne Ziemi tak, aby przeciwdziałać kapilarnemu podciąganiu wody.

AQUAPOL POLSKA CPV jest firmą, która od 2004 roku stosuje w Polsce system urządzeń do zwalczania i usuwania wilgotności murów. System AQUAPOL funkcjonuje skutecznie na rynku europejskim od 1985 roku, czego rezultatem jest 33 000 osuszonych budynków, które posiadają pełną analizę laboratoryjną przebiegu osuszania zapisywaną w protokołach na bieżąco aktualizowanych

Gdzie się stosuje?

System AQUAPOL jest stosowany do bezinwazyjnego osuszania murów, a po osuszeniu pełni funkcję izolacji poziomej (zabezpiecza ściany przed ponownym podciąganiem wilgoci z fundamentów). Blokada jest podtrzymywana przez cały czas funkcjonowania systemu, który pozostaje w budynku na stałe.

Jakie ma zalety?

zastosowanie systemu AQUAPOL nie narusza konstrukcji budynku, jest to szczególnie istotne w przypadku obiektów już użytkowanych, starych i zabytkowych, ponieważ montaż i praca urządzeń nie powodują żadnych zniszczeń;

system AQUAPOL eliminuje uciążliwe i kosztowne roboty budowlane takie jak podcinanie murów, wykonywanie odwiertów w ścianach oraz wykopów wokół budynku;

nie stosuje się środków chemicznych oraz nie korzysta… z prądu elektrycznego;

pozwala prowadzić prace o każdej porze roku i znacznie skrócić czas robót;

wraz z wilgocią z murów częściowo usuwane są szkodliwe dla materiałów budowlanych sole;

wykorzystywanie przez system AQUAPOL naturalnego pola magnetycznego Ziemi sprawia, że technologia ta jest całkowicie ekologiczna;

nie powoduje skażenia chemicznego murów, nie wytwarza smogu elektromagnetycznego, nie stwarza niebezpieczeństwa przesuszenia murów;

stosując technologię AQUAPOL już po 12 miesiącach można wykonać tynk na uszkodzonych powierzchniach, a w okresie 3 lat usunąć całkowicie wszelkie skutki zawilgocenia do poziomu gruntu.

Renowacja - Wilgotne mury drogo kosztują

Obsługa klienta jest oparta na normach austriackich i przebiega w 3 etapach:

1. Wykonanie analizy wstępnej budynku przez konsultanta technicznego. Bada on przyczyny i wielkość zawilgocenia oraz wycenia koszt usługi. Analiza budynku i wycena usługi sporządzana jest w formie oferty pisemnej. Ten etap jest dla klienta bezpłatny. Po akceptacji oferty i podpisaniu umowy rozpoczyna się etap drugi.

2. Montaż systemu oraz wykonywanie pomiarów i badań przez technika-laboranta. Technik określa miejsce montażu urządzenia AQUAPOL na podstawie planu i przeprowadzanych badań, następnie montuje system i pomiarami elektrofizycznymi sprawdza jego działanie. W dalszej kolejności pobiera próbki muru i dokładnie oznacza procentową zawartość wilgoci metodą wagowo-suszarkową. Wyniki zapisywane są w protokole. Te same badania powtarzane są po sześciu, dwunastu i trzydziestu sześciu miesiącach i stanowią dowód postępu procesu osuszania. Technik podpisuje gwarancję, że system AQUAPOL usunie wilgoć z murów w ciągu trzech lat i podtrzyma stan suchy przez 20 lat. Zarówno klient jak i Centrala firmy AQUAPOL POLSKA CPV otrzymują pełną dokumentację osuszanego budynku.

3. Trzecim etapem działań firmy AQUAPOL POLSKA CPV jest doradztwo techniczne oraz opracowanie Koncepcji renowacji. W ramach doradztwa klient – inwestor otrzymuje pełną informację o zakresach robót, które należy wykonać, aby w pełni zabezpieczyć budynek przed ponownym zawilgoceniem. Podczas serwisów bada się poziom zasolenia ścian, co pozwala określić zakres wymiany zasolonych tynków
oraz rozwiązania technologiczne ich wykonania.

Firma AQUAPOL POLSKA CPV posiada własne rozwiązania technologiczne tynków na zasolone ściany. Tak prowadzony przez AQUAPOL serwis i doradztwo techniczne gwarantują inwestorom osiągnięcie 100% skuteczności w realizacji podjętych działań.

Aprobaty i certyfikaty: technologia osuszania AQUAPOL jest zgodna z normą austriacką ÓNORM B 3355-1 Wydanie: 01.06.1999, Certyfikat EURAFEM, Atest Higieniczny PZH, Certyfikat TÜV/EMV, polski i europejski dokument patentowy.

Nagrody

Zarówno technologia jak i firma AQUAPOL POLSKA CPV były wielokrotnie nagradzane na branżowych targach i wystawach:
I miejsce na XXVIII Targach Budownictwa Jesień 2005 w Bielsko- Białej

I miejsce na XXVI Krakowskich Targach Budownictwa, 2005

Złoty medal i dyplom XIX Lubelskich Targów Budowlanych Lubdom, 2005

Nagroda Srebrny Kask na XIX Lubelskich Targach Budowlanych Lubdom, 2005

Targowy Symbol Nowości Nowy Wyrób – New Product Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa zdobyty na targach w Lublinie

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2006 w Poznaniu

Nagroda Złoty Kask Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa na XIII Targach Budownictwa INTERBUD w Łodzi, 2006

Medal Wyróżniony Wyrób Międzynarodowych Targów Szczecińskich BUD-GRYF 2006

Złoty Medal XI Giełdy Budownictwa i Wyposażenia Dom w Rybniku,31marzec – 2 kwiecień 2006

Wyróżnienie XIII Targów Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM, Kielce 2006

Złoty Medal VI Targów Budownictwa w Tychach, 2006.
br
W czerwcu firma uczestniczyła w VII Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów pod nazwą SACROEXPO, która odbyła się w Kielcach w dniach 19-21 VI 2006r.

Fot. Aquapol

Udostępnij ten wpis

Post Comment